آمریکا: به دنبال تغییر حکومت ایران نیستیم / تلاش می کنیم درآمد نفتی ایران صفر شود/ بازگشت تحریم ها در ۲ مرحله

آمریکا: به دنبال تغییر حکومت ایران نیستیم / تلاش می کنیم درآمد نفتی ایران صفر شود/ بازگشت تحریم ها در ۲ مرحله

ما تلاش نمی کنیم مجوزهای معافیت از تحریم خرید نفت ایران ارائه کنیم زیرا باعث کاهش فشار بر ایران می شود.

وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که این کشور مصمم به هدایت ایران به سمت تغییر رفتار از طریق توقف صادرات نفت ایران به صورت کامل است.

به گزارش عصرایران، خبرگزاری فرانسه نوشته است که کشورهای واردکننده نفت ایران به این موضوع اعتراض دارند.

“براین هوک” مدیر برنامه ریزی در وزارت خارجه آمریکا گفت: آمریکا مطمئن است که ذخایر نفتی به اندازه ای هست که بتوان از نفت ایران بی نیاز شد.

او مسوولیت گفتگو با هم پیمانان آمریکا درباره استراتژی جدید واشنگتن در برابر ایران را در دست دارد.

این مقام ارشد آمریکایی همچنین گفت که هدف از استراتژی جدید آمریکا سرنگونی رژیم ایران نیست بلکه تغییررفتار سران ایران است.

وی افزود: تحریم های امریکا علیه ایران دوباره از تاریخ ۴ اوت ( ۱۳ مرداد ۹۷) علیه شرکت های خودروسازی، معدن و از تاریخ ۴ نوامبر (۱۳ آبان ۹۷ ) علیه تعاملات نفتی و بانکی ایران باز می گردند.

خبرگزاری فرانسه افزود: تعیین مهلت دولت آمریکا برای صفر شدن صادرات نفت ایران تا آبان ماه ۹۷ باعث شده به بازار نفت فشار وارد شود و قیمت های نفت افزایش یابد گرچه دونالد ترامپ رئیس ایالات متحده آمریکا گفته که عربستان سعودی را به افزایش تولید نفت برای جلوگیری از افزایش قیمت ها قانع کرده است.

مدیر برنامه ریزی وزارت خارجه آمریکا گفت: هدف ما این است که از طریق کاهش درآمدهای نفتی رژیم ایران به صفر ، علیه رژیم ایران فشار اعمال کنیم.

وی افزود: هم اکنون تلاش می کنیم از ناآرامی در بازار نفت بکاهیم اما اطمینان داریم بازار نفت دارای ظرفیت تولید نشده است… ایران در صورتی که ۱۲ خواسته مطرح شده توسط وزیر خارجه آمریکا را عمل کند به کشور عادی تبدیل می شود.

وی توضیح داد: تحریم های بانکی علیه ایران از روز ۴ نوامبر ( ۱۳ آبان ماه ۹۷) باز می گردند. این تحریم ها را با قدرت برای توقیف پول های ایران در خارج از این کشور و منع رژیم برای دسترسی به منابع مالی ارزی اش انجام می دهیم.

دیپلمات های غربی به خبرگزاری فرانسه گفته اند که تنها تعداد کمی از شرکت های بزرگ می توانند سود کافی از تعامل با ایران کسب کنند تا ریسک از دست دادن بازار آمریکا را توجیه کنند. همچنین بزرگترین شرکای تجاری ایران مثل هند، چین و ترکیه به طور سریع با درخواست های امریکا برای تحریم ایران پاسخ نمی کنند.

وی افزود: ما تلاش نمی کنیم مجوزهای معافیت از تحریم خرید نفت ایران ارائه کنیم زیرا باعث کاهش فشار بر ایران می شود. ما آماده همکاری با کشورهایی هستیم که واردات نفت از ایران را کاهش دهند و با هر کشور براساس شرایط خاص آن عمل خواهیم کرد.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.