× بستن تبلیغات

پدیده‌های طبیعی زیبایی که شاید آرزوی دیدن آنها را داشته باشید!

پدیده‌های طبیعی زیبایی که شاید آرزوی دیدن آنها را داشته باشید! زیباترین پدیده هایی که هر کسی دوست دارد یک بار در عمرش ببیند. طبیعت پر از شگفتی است. شگفتی هایی که برای بعضی از آن ها هیچ توضیحی وجود ندارد مثل پدیده باران حیوانات. اما بیشتر این پدیده ها هم توضیح علمی دارند و هم بسیار زیبا هستند. در زیر با زیباترین و جالب ترین پدیده هایی که هر کسی دوست دارد یک بار در عمرش ببیند آشنا شویم.

ستون های نوری

ستون های نوری یک پدیده بصری اتمسفری است. این نورهای عمودی از انعکاس نورهای طبیعی یا مصنوعی در کریستال های یخی نزدیک به زمین بوجود می آیند.

ابرهای اسپریتاس

ابرهای اسپریتاس ابرهایی تیره و شبیه به طوفان هستند.

رنگین کمان قرمز

رنگین کمان قرمز هم مثل رنگین کمان های دیگر در اثر شکست نور در قطرات آب بوجود می آید با این تفاوت که خورشید باید برای ایجاد رنگین کمان قرمز به خط افق بسیار نزدیک باشد.

ابرهای استراتوسفریک

ابرهای استراتوسفریک قطبی ابرهای رنگینی هستند که در ارتفاعات بالا تشکیل می شوند. این ابرها در لایه استراتوسفر در دمای پایین بوجود می آیند و نور خورشید را از خط افق پایین دریافت می کنند.

رعد و برق آتشفشانی

وقتی خاکستر، سنگ و قطعات یخی از دهانه آتشفشان فوران می کند با ایجاد تغییرات استاتیک باعث رعد و برق می شود.

ابرهای ماماتوس

ابرهای ماماتوس ابرهای حباب شکلی هستند که در زیر پایه ابرهای بارانی تشکیل می شوند. این ابرها در اثر هوای سرد اشباع شده بوجود می آیند و سنگین تر از هوای محیط هستند به همین دلیل به شکل کیسه های هوایی به سمت پایین فرور می روند.

حباب های یخ زده متان

حباب های یخ زده متان حباب های گاز متان هستند که با تجزیه گیاهان در زیر سطح رودخانه منشعب می شود. در روزهای گرم تابستانی این حباب ها به سطح آب می آیند و می ترکند.

شفق قطبی

شفق قطبی منظره طبیعی رقص نورهاست که در اثر تصادم ذرات باردار هنگامی که لایه مگنتوسفر در مواجهه با باد خورشیدی قرار می گیرد تشکیل می شود.

ابرهای عدسی شکل

ابرهای عدسی شکل زمانی شکل می گیرند که هوای مرطوب بالای کوه ها جریان پیدا می کند و دمای هوا سرد است.

آتش آبی

آتش آبی پدیده ای است که در اثر اشتعال گازهای سولفور از شکاف های کوه های آتشفشان بوجود می آید.

امواج بیولومینسنت

بیولومینسنت نوری است که از موجودات زنده دریایی به نام دینوفلاژلات ها منشعب می شود.

به نظر شما کدام یک از این پدیده های طبیعی زیباتر و جالب تر بودند؟ و شما دوست دارید کدام یک از آن ها را از نزدیک تماشا کنید؟

بدونیم

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.