تصاویر دیدنی از شهر ممنوعه در چین، کاخی که به وسعت یک شهر است

تصاویر دیدنی از شهر ممنوعه در چین، کاخی که به وسعت یک شهر است. این شهر طوری ساخته شده که مرکز آن محصور به دیوار پکن باشد و در داخل مجموعه دیوارکشیده بزرگتری به نام شهر امپراتوری قرار دارد.

شهر ممنوعه در پکن در اصل نام مجموعه کاخ های سلطنتی امپراتور های چین است که قرن ها مرکز حکومت یکی از کهن ترین کشور های جهان بوده است. شهر ممنوعه وسیع‌ترین مجموعه معماری چوبی در جهان محسوب می شود و یکی از مهمترین و با ارزش ترین میراث فرهنگی ها جهان می باشد.

به گزارش عصر ایران، ساخت شهر ممنوعه قریب ۵۰۰ سال طول کشیده است و به دستور آن را جو دی دومین امپراتور سلسله مینگ صادر کرده است و جمعاً ۲۴ امپراتور در شهر ممنوعه به تخت سلطنت تکیه زده اند و بر چین حکومت کرده اند این اثر شگفت انگیز از سال ۱۹۲۴ به عنوان کاخ موزه برای عموم آزاد گردید و ممنوعه بودن آن پایان پذیرفته است.

به طور کلی شهر ممنوعه به گونه ای طراحی شده تا نمایان گر مقاصد فلسفی و مذهبی و نماد از شکوه و عظمت و قدرت امپراتور چین باشد.

این شهر طوری ساخته شده که مرکز آن محصور به دیوار پکن باشد و در داخل مجموعه دیوارکشیده بزرگتری به نام شهر امپراتوری قرار دارد. در اصل شهر ممنوعه بر پایه ی نظام تشریفاتی و اصول طبقاتی طراحی و ساخته شده‌ و طرح کلی، وسعت، شیوه معماری، رنگ و … همه نمایانگر امتیاز خاندان سلطنتی و سلسله مراتب اشرافی می باشند.

برای بازدید از این شهر برای توریست های خارجی داشتن پاسپورت الزامی بود و برای چینی ها کارت ملی.

این برنامه بازدید با همکاری شرکت چری انجام شده است.


عکس: مسعود طاهری

مطالب مرتبط
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.