استایل موی زنانه؛ برخی از دلایل کوتاه کردن مو توسط زنان و دختران

استایل موی زنانه؛ برخی از دلایل کوتاه کردن مو توسط زنان و دختران. کوتاهی موی زنانه برای روزهای گرم بهاری و تابستانی راه‌حل فوق‌العاده‌ای است. اگر قصد دارید موهایتان را کوتاه کنید و تحول اساسی در ظاهرتان بدهید، کوتاه‌کردن موها ایده جذابی است. البته دل‌کندن از موهای بلند برای خانم‌ها کار ساده‌ای نیست، اما برای کسانی که از تمیز‌نگه‌داشتن موهای بلند خسته و کلافه شده‌اند یا موهایشان با رنگ و دکلره حسابی آسیب دیده، فرصت مناسبی است تا موها استراحت کرده و جانی دوباره بگیرند.

تحول در چهرۀ خانم‌ها با کوتاه‌کردن مو

شاید کوتاه‌کردن مو یکی از کارهایی است که انجام آن تغییر اساسی در ظاهر یک فرد می‌دهد. اگر اهل کوتاه نگه‌داشتن موها هستید و مدل‌های کوتاهی جدید را بیشتر می‌پسندید، بدانید که هر چند وقت یک بار باید به‌سراغ آرایشگرتان بروید. این مسئله به حالت و جنس موهایتان و البته میزان رشد موها که فاکتور اساسی‌ست بستگی دارد. برای موهای فر، هر سه ماه یک بار زمان مناسبی برای کوتاهی است. کسانی که موهای صاف و لَخت دارند، هر چهار ماه و کسانی که موهای حالت‌دار دارند هم چهار تا پنج ماه یک بار موهایشان را مرتب کنند.

کوتاهی موی زنانه

اگر نوک موهایتان موخوره دارد و حسابی دَمیج شده است، توصیه می‌کنیم حتماً موهایتان را کوتاه کنید تا آسیب‌های محیطی که به ساقۀ مو وارد شده، به‌مرور بهبود یابد. برای اینکه موهایتان را از شر زبری و وِزبودن خلاص کنید، بهتر است از روغن زیتون برای تقویت آن بهره ببرید، کمتر از سشوار و اتوی مو استفاده کنید و از شامپویی متناسب با جنس موهایتان کمک بگیرید. البته کمتر شستن موها به سلامت آن‌ها کمک می‌کند. وقتی به سالن زیبایی مراجعه می‌کنید، در مورد مدل موی کوتاهی که در نظر دارید با آرایشگرتان مشورت کنید. مدل کوتاهی مو با‌توجه‌به جنس مو و فرم صورت می‌تواند متفاوت باشد.

مطالب مرتبط
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.