ست کردن لباس: چگونه ست بپوشیم تا خوش تیپ شویم؟

ست کردن لباس: چگونه ست بپوشیم تا خوش تیپ شویم؟ دانستن نحوۀ ست پوشیدن اولین اصل در خوش‌تیپی و خوش‌لباسی هر فرد است. اینکه چطور انواع پوشاک را انتخاب کنید و قرار‌گرفتن رنگ‌ها در کنار هم چگونه باشد تا در نتیجه استایلی جذاب داشته باشید، شاید خیلی ساده به نظر برسد، اما در حقیقت این‌طور نیست؛ وگرنه همه مثل هم بودند و خوش‌تیپی یک شخص خاص به نظر جالب و جذاب به نظر نمی‌رسید و نظرها را به خود جلب نمی‌کرد. تفاوتی است بین فرد خوش‌تیپ با یک فرد که اهمیت چندانی به نحوۀ لباس پوشیندنش نمی‌دهد و شاید نمی‌داند اصول خوش‌تیپی چیست!

برای دانستن نحوۀ ست‌پوشیدن باید رنگ‌ها را خوب بشناسید. چه رنگ‌هایی با هم ترکیب‌های جذابی را تشکیل می‌دهند و کدام رنگ‌ها برای فصل خاصی مانند بهار مناسب است! به جز رنگ باید با ترکیب پوشاک‌ها در کنار هم آشنا باشید، چه مدل مانتویی برای بهار بهتر است، شلوار مناسب هر مانتو کدام است و شال یا روسری مناسب استایل شماست. کیف و کفش‌تان را چطور ست می‌پوشید و چه کفشی برای چه استایلی مناسب است! همه و همه این مسائل در کنار هم یک استایل جذاب یا بدتیپ را تشکیل می‌دهد.

سه رنگ قرمز و آبی و زرد، رنگ‌های پایه هستند و باقی رنگ‌ها از ترکیب RGB به دست می‌آیند. ترکیب قرمز و آبی، بنفش را تشکیل می‌دهند و از ترکیب قرمز و زرد نارنجی حاصل می‌شود و سبز از ترکیب زرد و آبی به دست می‌آید. رنگ‌های پایه وقتی در کنار رنگ‌های ثانویه قرار می‌گیرند، ترکیب‌های جالبی را باعث می‌شوند. برخی رنگ‌های مکمل همدیگرند و پوشیدن لباس‌هایی با رنگ مکمل عالی است، به‌عنوان‌مثال رنگ سبز از ترکیب زرد و آبی به دست می‌آید و با قرمز که همخوانی دارد. ترکیب رنگ‌های تیره و روشن از یک طیف رنگ هم تکنیک خوبی برای انتخاب لباس شماست؛ به‌عنوان‌مثال رنگ یاسی و بنفش سلطنتی در کنار هم زیبا خواهند شد.

اگر لباس شما چهار‌خانه است یا چند رنگ دارد، رنگ غالب را در نظر گرفته و سایر پوشاکتان را با آن ست کنید، یا کیف و کفش‌‌تان را ست یکدیگر و همگام با رنگ بخشی از لباستان انتخاب کنید.

روزچین

مطالب مرتبط
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.