× بستن تبلیغات

کشف یک بمب ۵۰۰ کیلوگرمی در برلین؛ تخلیه محوطه تا شعاع ۸۰۰ متری

کشف یک بمب ۵۰۰ کیلوگرمی در برلین؛ تخلیه محوطه تا شعاع ۸۰۰ متری. یک بمب ۵۰۰ کیلوگرمی به جای مانده از جنگ جهانی دوم عملیات ساختمانی در نزدیکی ایستگاه قطار مرکزی شهر برلین کشف شد. به همین علت محوطه اطراف این بمب تا شعاع ۸۰۰ متری تخلیه شد تا متخصصان بتوانند آن را خنثی کنند.

این بمب که متعلق به ارتش بریتانیا بود، از زمان جنگ جهانی در اعماق زمین باقی مانده بود. پلیس آلمان صبح جمعه با تخلیه ساختمان‌های تجاری و مسکونی اطراف محل کشف بمب، عملیات ایمنی و خنثی کردن بمب را آغاز کرد.

با وجود این عملیات در پایتخت مقامات آلمانی اعلام کردند که پروازهای فرودگاه تگل (Tegel) طبق برنامه انجام خواهد شد. تگل پر رفت و آمدترین فرودگاه برلین است که سالانه به بیش از ۲۱ میلیون نفر خدمات ارائه می‌کند.

سخنگوی هواپیمایی آلمان در این باره اعلام کرد که هیچ خللی در برنامه پروازها رخ نخواهد داد، تنها مساله این است که هواپیما‌ها با فاصله بیشتری از حالت معمول از یکدیگر به پروازد درآمده یا خواهند نشست.

سال گذشته پس از کشف یک بمب روسی در نزدیکی فرودگاه شونوفلد (Schoenefeld) برلین، برخی پروازهای آن به حالت تعلیق دیآمد.

سالانه حدود دو هزار تُن بمب و مهمات فعال در آلمان یافت می‌شود. اغلب این جنگ‌افزارها از جنگ جهانی دوم در این کشور باقی مانده است.

یورونیوز

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.