پزشکان قلب سوئد می‌گویند که چطور از سکته قلبی مجدد پیشگیری کنیم

پزشکان قلب سوئد می‌گویند که چطور از سکته قلبی مجدد پیشگیری کنیم. پزشکان قلب در سوئد سفارش کردند که برای جلوگیری از سکته قلبی چه کاری باید انجام داد.

به گزارش اسپوتنیک، پزشکان قلب در سوئد توصیه کردند که فعالیت بدنی باعث می شود تا اشخاصی که قبلا از سکته قلبی جان سالم به در بردند مجددا دچار سکته نشوند.

این مطالعه در بین ۲۲۲۲۷ بیماری که سابقه سکته قلبی داشتند بین سال های ۲۰۰۵ و ۲۰۱۳ انجام شد. پزشکان میزان فعالیت بدنی بیماران را دو بار که بار اول آن ۶-۱۰ هفته و بار دوم ۱۲ ماه پس از حمله قلبی بود ارزیابی کردند. در هر مورد، داوطلبان به این سوال که چقدر در ۷ روز اخیر فعالیت داشتند پاسخ دادند، این فعالیت بدنی نباید کمتر از ۳۰ دقیقه به طول می انجامید. محققان از این طریق می توانستند تعیین کنند که بعد از سکته عضلات به چه صورتی تغییر می کند. در مدت زمان ۴.۲ سال ۱۰۸۷ بیمار فوت کردند و آنهایی فعالیت بدنی نداشتند بیشتر در معرض خطر مرگ بودند.

محققان متوجه شدند بیمارانی که حتی فعالیت های بدنی ناچیز و کمی داشتند، خطر مرگ در آنها ۳۷ درصد کاهش و بیمارانی که فعالیت بدنی دائمی داشتند ۵۹ درصد خطر مرگ در آنها کاهش یافته بود.

مطالب مرتبط
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.