× بستن تبلیغات

عجیب و غریب ترین پادشاهان و حکمرانان زن و مرد دیوانه تاریخ!

عجیب و غریب ترین پادشاهان و حکمرانان زن و مرد دیوانه تاریخ. شاهزاده ویلیام و شاهزاده هری کمپینی راه انداخته اند به نام “Heads Together” تا هوشیاری عموم را در ارتباط با سلامت ذهن بالا ببرند. اما همانطور که تاریخ نشان می دهد بسیاری از سلطنتی ها خودشان از اختلالات ذهنی رنج می بردند و با قدرتی که داشتند رفتارهای عجیبی از خود نشان می دادند.

در اینجا با حکمرانان و پادشاهان دیوانه تاریخ آشنا شوید. البته ممکن است بعضی از آن ها فقط اتهامی اثبات نشده باشند.

پتر سوم روسیه

سزار پتر سوم متولد سال ۱۷۲۸ حکومتش زیاد طول نکشید. او در پروس به دنیا آمد اما به اجبار به روسیه رفت. کشوری که از آن متنفر بود. پتر زمانی که با ملکه آینده کاترین ازدواج کرد بیشتر از این که به همسرش علاقه نشان دهد به بازی با سربازهای اسباب بازی اش علاقه نشان می داد. او همسرش را مجبور کرد مثل سربازها لباس بپوشد و دوره های آموزشیسربازی ببیند. پتر سوم موشی که سر یکی از اسباب بازی هایش را خورده بود از طناب دار آویزان کرد.

کالیگولا امپراتور روم

کالیگولا یکی از خشن ترین و در عین حال منحصر به فرد ترین پادشاهان دنیا بود که معتقد بود خداست. یکی از ویژگی های عجیب او علاقه شدیدی بود که به اسبش “اینسیتاتوس” داشت. اسب او خانه، غلاده طلا، آخور مرمر، و اسطبل زیبایی پر از پتوی بنفش داشت. از برنامه های کالیگولا این بود که اسبش را به عضویت مجلس سنا در بیاورد اما ترور او باعث شد این برنامه ناتمام بماند. البته برخی از مورخان این داستان ها را افسانه ای بیش نمی دانند.

شارل دوم اسپانیا

شارل دوم از سلامت جسمی و ذهنی خوبی برخوردار نبود. او دائم اسهال، استفراغ و توهم رنج می برد. به سختی می توانست صحبت کند و غذایش را بجود و درست نمی توانست راه برود. او در ۳۵ سالگی که مثل پیرمردها شده بود و کاملا موهای سرش ریخته بود از دنیا رفت.

سلطان ابراهیم اول امپراتوری عثمانی

سلطان آینده اوایل جوانی اش را به عنوان زندانی در خانه ای بدون پنجره که قفس نامیده میشد گذراند و تاثیر منفی روی سلامت ذهنش گذاشت. سلطان ابراهیم یک حرمسرای خیلی بزرگ داشت به علاقه زیادی به زنان چاق داشت. سربازانش برای او یک زن ۱۵۰ کیلویی پیدا کردند که سوگلی حرمسرا شد. او اختلال شخصیتی پارانوئید داشت و یک بار دستور غرق تمام زنان حرمسرا که ۲۸۰ نفر بودند را داد. زیرا توهم این را داشت که می خواهند بر علیه او شورش کنند.

خوانای اول کاستیل

خوآنا در سال ۱۴۹۶ با فیلیپ ازدواج کرد و به قدری به همسرش علاقه داشت که حتی بعد از مرگ او هم نتوانست از جسد او جدا شود. او را داخل تابوت دربازی قرار داده بود تا بتواند جسدش را ببوسد و در آغوش بگیرد. به گفته مورخان دلیل جنون او همان همسرش بوده است که حتی بعد از مرگش این رفتارها شدت پیدا کرد.

پرنسس الکساندرا باواریا

پرنسس الکساندرا دختر پادشاه باواریا لودویگ اول به تمیزی وسواس داشت و فقط لباس سفید می پوشید تا بتواند لکه های روی لباس را زودتر متوجه شود. او در ۲۰ سالگی معتقد بود که یک پیانوی شیشه ای را خورده است و برای این که پیانو در بدنش شکسته نشود باید آهسته راه برود. علیرغم این اختلال ذهنی در ادبیات تبحر زیادی داشت و چندین کتاب منتشر کرد.

شارل ششم فرانسه

اولین اختلال روانی شارل ششم زمانی اتفاق افتاد که در سفر شکار تمام سربازانی که همراهش بودند را به قتل رساند. او یک سال بعد از این سفر نام خودش و همسرش را فراموش کرد، حمام نمیرفت و به کسی اجازه نمی داد لمسش کند چون باورش این بود که از جنس شیشه است.

امپراتور چین شی هوانگ، چین

چین شی هوانگ نخستین امپراتوری بود که معتقد بود قدرت ابدی دارد. کیمیاگران زیادی برای او کار می کردند تا بتوانند اکسیر زندگی را برای او بسازند که یکی از آن ها منجر به مرگش شد. چین شی هوانگ دستور ساخت گورستان و هزاران سرباز و جنگجوی سفالی را برای حفاظت از او حتی بعد از مرگ می دهد.

نبوچادنزار دوم

Nebuchadnezzar 1795-c. 1805 William Blake 1757-1827 Presented by W. Graham Robertson 1939 http://www.tate.org.uk/art/work/N05059

در کتاب مقدس دانیال درباره این پادشاه بابل که به خاطر غرور و خودبینی توسط خداوند مجازات شده بود نوشته شده است. او دیوانه شد و فکر می کرد دیگر انسان نیست به همین دلیل علف می خورد و موها و ناخن هایش را بلند می کرد. از آن جا که چنین داستانی در هیچ کتاب دیگری نوشته نشده است مورخان به صحت آن تردید دارند.

جورج سوم

این پادشاه بریتانیایی به دلایل نامشخصی دیوانه شد. او با خودش، اجدادش و فرشته ها حرف میزد. با درختان دست میداد. البته بر اساس فرضیات علت دیوانگی او یک دوره درمانی بوده که از مقدار زیادی آرسنیک استفاده کرده است که برای درمان اختلالات روانی او تجویز شده بود.

بدونیم

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.