× بستن تبلیغات

سلما المجیدی، اولین زن عرب که مربیگری تیم فوتبال مردان را برعهده دارد

سلما المجیدی اولین زن عرب است که مربیگری تیم فوتبال مردان را برعهده دارد. به گزارش اسپوتنیک به نقل از “ورزش سه”، در کشور سودان که هنوز فوتبال بانوان وجود ندارد، یک زن موفق شده است راه نزدیک شدن به این رشته را پیدا کند.

سلما المجیدی ۲۷ ساله، زنی است که در کشور سودان به مربیگری فوتبال مردان مشغول است و فیفا او را به عنوان اولین مربی زن عرب براى تیم مردان معرفى کرده است.

سلما_المجیدی ۲۷ ساله، نخستین زنی است که توانسته در دنیای عرب به عنوان مربی فوتبال مردان فعالیت کند. سلما در سال ۲۰۱۵ در فهرست صد زن الهام بخش جهان قرار گرفته بود.

در حال حاضر سلما هدایت الاهلىِ الغدارف، در ۴٠٠ کیلومترى شرق خارطوم پایتخت سودان و در نزدیکى مرز اتیوپى را در لیگ استانى، بر عهده دارد. پدر او در اداره پلیس کار می کند. سلما وقتى ١۶ سال داشت اولین تمرین ها را با برادر ١١ ساله اش شروع کرد. به دلیل عدم وجود تیم هاى فوتبال بانوان ، و نداشتن وجهه خوبِ ورزش بانوان در سودان، المجیدى هدایت زیر ١٣ و ١۶ ساله هاى مردانِ الهلالِ اُمدُرمان ، پر افتخارترین باشگاه سودان(با ٣٠ قهرمانى) را به عهده گرفت و بعد از سال ٢٠١۵ (با حقوق یک مرد) به استخدام باشگاه هاى مختلفى از دسته دو سودان مثل النصر، النحدا، نیل هلفا و المورده در آمد. حتی تیم های نیل هلفا و النحدا با هدایت سلما از لیگ های استانی هم صعود کردند. این زن حالا با کسب گواهینامه B قادر به مربیگرى در تمام قاره سیاه خواهد بود. سلما در پاسخ به این سوال که چرا فوتبال را انتخاب کرده است، گفت: «چون اولین و آخرین عشق زندگى من بوده و هست.»

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.