این افراد معلول به قهرمان تبدیل شدند و ناممکن را ممکن ساختند!

این افراد معلول به قهرمان تبدیل شدند و ناممکن را ممکن ساختند! قهرمانانی که غیرممکن برای آن ها مفهومی ندارد. بین ما آدم ها که دائم در حال شکوه و شکایت از زندگی و وضعیت کنونی و نادیده گرفتن نعماتی که داریم هستیم کسانی هم وجود دارند که علیرغم با قدرت اراده و بلندهمتی خود نشان داده اند ناتوانایی جسمانی هرگز محدودیت به حساب نمی آید و نمی تواند مسیر رسیدن به اهداف و آرزوهای بزرگ را مسدود کند.

ایمی پردی

ایمی پردی اسنوبردر معروف در سن ۱۹ سالگی مبتلا به بیماری مننژیت باکتریایی شد به همین دلیل پاهای او از زیر زانو کاملا قطع شد. به علاوه طحال و کلیه های خود را از دست داد. ۲ سال بعد کلیه پدرش را به او پیوند زدند و ۳ ماه بعد با پاهای پروتزی زندگی جدیدی را شروع کرد. ایمی در مسابقات پارالمپیک ۲۰۱۴ برنده مدال برنز و در مسابقات پارالمپیک ۲۰۱۸ برنده مدال نقره شد.

آرون فوترینگهام

آرون از ۸ سالگی مجبور شد روی ویلچر زندگی کند. او به تشویق برادرش به تمرین ورزش بک فلیپ (پشتک وارو) پرداخت و در سن ۱۴ سالگی نخستین کسی بود که این حرکت را با ویلچر انجام می داد.

ایولین گلنی

ایولین نوازنده هنرمندی است که از ۱۲ سالگی ناشنوا شده است و به خودش یاد داده است که علاوه بر گوش با تمام اعضای بدنش بشنود. با گوش دادن به آهنگ های او این توانایی او را احساس خواهید کرد.

مارلا رانیان

مارلا رانیان ورزشکار قهرمان نابینایی است که در مسابقات پارالمپیک تابستانی ۱۹۹۲ چهار مدال طلا را از آن خود کرد و در سال ۱۹۹۹ یک مدال طلا در مسابقات دو گرفت.

اسپنسر وست

بالا رفتن از کوه کلیمانجارو برای خیلی ها رویایی غیرممکن است اما بلندترین قله آفریقایی هیچ ترسی به دل اسپنسر وست راه نداد و در سن ۳۱ سالگی فقط با دو دست فتح قله ای که برای خیلی ها غیرممکن بود را ممکن ساخت.

بتانی همیلتون

بتانی همیلتون در ۱۳ سالگی هنگام موج سواری در اثر حمله کوسه دست چپش را از دست داد و زمانی که ۶۰ درصد از خون بدنش را از دست داده بود به بیمارستان منتقل شد. این اتفاق او را از اهدافش دور نکرد و اکنون یکی از موج سواران حرفه ای و موفق دنیاست.

انجل جیوفریا

آنجل جیوفریا بازیگر فیلم عطش مبارزه با یک دست متولد شده است. شاید این مشکل برای خیلی ها نفرین خداوند باشد اما برای آنجل راهی برای رسیدن به موفقیت است.

جسیکا کاکس

تصور کنید اگر دو دست نداشتید چقدر موفق بودید؟ هیچ چیزی نمی تواند جلوی موفقیت را بگیرد اگر اراده ای قوی پشت آن باشد. جسیکا کاکس نخستین خلبان موفق بدون دست است که علاوه بر خلبانی غواص، نویسنده و سخنران انگیزشی موفقی نیز هست.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.