× بستن تبلیغات

چگونگی مدیریت و کنار آمدن با انواع رئیس‌ها و مدیران

چگونگی مدیریت و کنار آمدن با انواع رئیس‌ها و مدیران. انواع رئیس ها و چگونگی مدیریت آن ها. کتاب ها و مطالب زیادی درباره مدیریت برای مدیرها نوشته شده است اما به مطلبی که زیاد پرداخته نشده چگونگی کنار آمدن کارمندان با مدیرهاست. ممکن است شما یک فرد برون گرا باشید که علاقه زیادی به جلسات و قرارهای کاری دارد اما اگر رئیس تان درونگرا باشد و ایمیل را به جلسات رو در رو ترجیح دهد چه باید بکنید؟ در این مطلب رئیس ها به ۴ دسته تقسیم شده اند و چگونگی مدیریت و کنار آمدن با آن ها نیز آورده شده است.

رئیس پیشرفته

رئیس های پیشرفته بیشتر به تسک ها، رسیدن به نتیجه و وارد عمل شدن تمرکز می کنند. آن ها توجه چندانی به روابط گرم و صمیمیت ندارند و در روابط رک و گاهی خشن هستند. این نوع رئیس ها به هدف تمرکز می کنند و تحمل کسانی که دیر تصمیم می گیرند و یا دیر وارد عمل می شوند را ندارند. برای آن ها فقط پیشرفت در کار و هر چه سریع تر به نتیجه رسیدن مهم است.

چگونگی مدیریت: این رئیس ها را به راحتی می توان راضی کرد چون انتظاراتشان مشخص و قابل پیش بینی است. در مقابل رئیس های پیشرفته باید سرعت عملکرد را بالا ببریم، راه حل بیاوریم نه مشکل، کارهای خانه را انجام دهیم، احساساتی نباشیم و رقابت نکنیم و در آخر کارها را به اتمام برسانیم.

رئیس پر انرژی

این رئیس ها پر از انرژی و خوش بین هستند. آن ها شوق زیادی در کار دارند و ریسک پذیر هستند. ایده های خود را به دیگران می فروشند و تحمل روزمرگی را ندارند. وقتی به برنامه ها و اهداف آینده فکر می کنند شادتر هستند. آن ها سریع وارد عمل می شوند و در بیان ایده ها و احساساتشان کاملا آرام هستند. رئیس های پر انرژی علاقه زیادی به شروع پروژه دارند اما ممکن است اشتیاق خود را در جزئیاتیا تکمیل پروژه از دست بدهند.

چگونگی مدیریت آن ها: کار کردن با رئیس پر انرژی یعنی هماهنگ شدن با انرژی و احساسات او. با آن ها رابطه برقرار کنید و ویژگی های شخصیتی شان را بشناسید. به ایده هایشان علاقه نشان دهید و قبل از بحث مخالفت نکنید. برنامه ریزی و اجرا کنید. ایده ها را دو بار چک کنید چون ممکن است ایده های او عملی نباشد. ابتکار داشته باشید و از آن ها در جمع تعریف و تمجید کنید.

رئیس ارزیابی کننده

این رئیس ها کیفیت، دقت و صحت هر کاری را تحسین می کنند. قبل از این که وارد عمل شوند یا تصمیمی بگیرند باید همه اطلاعات تاریخچه ای و حقایق را بدانند. آن ها روشمند هستند و پروسه ای عمل می کنند. در کار دقت زیادی دارند و جدی، کوشا، مقاوم و سخت گیر هستند. آن ها افرادی کمال گرا هستند.

چگونگی مدیریت آن ها: ابتدا تشخیص دهید که چه الگوهایی به آن ها انگیزه می دهد سپس راه حلی متناسب با آن الگو فراهم کنید. استراتژی هایی که باید در مقابل این رئیس ها به کار ببرید: از سورپرایز کردن پرهیز کنید، همیشه آمادگی داشته باشید، به روند کار احترام بگذارید. آهسته پیش بروید ممکن است رئیس تان کمی تاخیر داشته باشد پس با عجله کردن به او استرس ندهید. احساسات تان را مدیریت کنید، از انتقادها چیزهای جدیدی بیاموزید.

رئیس هماهنگ کننده

رئیس های هماهنگ کننده برای آدم ها، روابط، استقامت و هماهنگی ها ارزش قائل هستند. آن ها دوست دارند در موفقیت و شادی به مردم کمک کنند و نظرشان این است که باید بین نظرات مخالف توافق و میانجی گری کرد چون معتقدند بهترین راه حل راه حلی است که همه با آن موافق باشند. مردم آن ها را یک رئیس مهربان می شناسند که با کارمندان رفتار خوبی دارد. آن ها به کیفیت کار اهمیت زیادی می دهند و پایداری و تعادل را به تغییر ترجیح می دهند.

چگونگی مدیریت آن ها: رئیس های هماهنگ کننده زندگی را برای شما آسان تر می کنند و البته شما هم باید همین کار را در مقابل برای او انجام دهید. به همین منظور روی تیم تمرکز کنید، (حتی اگر احساس دیگران برایتان اهمیتی ندارد خلاف آن را تظاهر کنید، رئیس تان این توجه شما را تحسین می کند و این برای تیم کاری تان مفید است.) به آن ها در تصمیم گیری کمک کنید و با مردم رفتار دوستانه داشته باشید.

بدونیم

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.