ورود جنگنده‌های F35 اسرائیل به آسمان عراق و ایران؟!

عراق ورود جنگنده‌های اسرائیل را به آسمان این کشور را تکذیب کرد. عراق اعلام کرد، خبری که مبنی بر ورود جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به حریم هوایی این کشور منتشر شده، صحت ندارد.

سخنگوی وزارت دفاع عراق خبر ورود جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به آسمان این کشور را تکذیب کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، وزارت دفاع عراق اعلام کرد، خبری که مبنی بر ورود جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به حریم هوایی این کشور منتشر شده، صحت ندارد.

«تحسین الخفاجی» سخنگوی وزارت دفاع اعلام کرد که خبر نقض حریم هوایی این کشور توسط جنگنده‌های رژیم صهیونیستی و انجام مأموریت شناسایی بر فراز ایران، غیردقیق و غلط است.

وی به خبرگزاری «اسپوتنیک» روسیه گفت: عراق از سامانه پدافند هوایی برخوردار است که قادر است به نقض حریم هوایی به صورت خوب واکنش نشان دهد و ایران نیز سامانه دفاع هوایی و رادارهای پیشرفته در این راستا دارد.

روزنامه «الجریده» کویت پنجشنبه (دیروز) مدعی شده بود:«دو جنگنده [اف-۳۵] از آسمان سوریه و عراق عبور کرده‌ و وارد آسمان ایران شده‌اند و پروازهای شناسایی برای تعیین اهدافی در بندر عباس، اصفهان و شیراز انجام داده و در ارتفاعی بالا بر فراز نقاطی که احتمال داشته با برنامه هسته‌ای ایران در ساحل خلیج [فارس] مرتبط بوده، پرواز کرده‌اند».

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.