موجودات عجیب و غریب کمتر دیده شده در حیات وحش

موجودات عجیب کمتر دیده شده در حیات وحش. شاید به سختی بتوانید وجود چنین موجودات عجیبی در طبیعت را باور کنید. درست است که طبیعت با نظم و ترتیب خاصی چیده شده است اما گاهی اوقات هم خارج از این نظم پیش می رود و موجودات طبیعت به دلایل مختلفی از جهش های رادیواکتیو گرفته تا دورگه ای بودن راهی برای تغییرات عجیب و غریب پیدا می کنند. چنانچه انسان ها به اختلال در محیط زیست، آلودگی، افزایش جمعیت و مسموم کردن زمین ادامه دهند این تغییرات عجیب در موجودات دیگر عادی می شود. در این جا با موجودات عجیب کمتر دیده شده در حیات وحش آشنا شوید.

ماهی کله گوسفندی کالیفرنیایی

ماهی کله گوسفندی کالیفرنیایی یکی از کمیاب ترین گونه ماهی هاست که ویژگی های عجیبی دارد. یکی از ویژگی های عجیب آن چانه و دندان های اوست که شباهت زیادی به انسان ها دارد.

خرس گرولار

این خرس های کمیاب دورگه حاصل آمیزش خرس قطبی و خرس گریزلی هستند.

عنکبوت شاخ بلند Orb Weaver

شاید هدف این شاخ ها فقط ترساندن شکارچیان باشد. بلندی شاخ این عنکبوت ها متفاوت است اما در برخی از آن ها ۴۵ میلیمتر است.

کوسه دورگه

دانشمندان در سال ۲۰۱۲ نوعی کوسه دورگه کشف کردند که ترکیبی از کوسه باله سیاه استرالیایی و کوسه باله سیاه معمولی است. البته ممکن است این کوسه ها نشانه انطباق با تغییرات محیطی نیز باشند. کوسه های باله سیاه استرالیایی دوست دارند در آب های گرم شنا کنند اما کوسه های باله سیاه معمولی در آب های سردتر شنا می کنند. کوسه های دورگه در هر دو محیط می توانند زندگی کنند.

گراز ماهی دو سر

اخیرا ماهیگیران یک ماهی دو سر در آب های شمال پیدا کردند و دوباره آن را به آب برگرداندند. به اعتقاد آن ها این موجود ممکن است ماهی دوقلوی به هم چسبیده باشد.

ماهی بدون صورت

دانشمندان در اعماق آب ها نوعی ماهی بدون صورت کشف کرده اند که دهان و چشم ندارد. به اعتقاد آن ها موجودات در اعماق دریا از شیوه زیست تابی برای زندگی استفاده می کنند.

گاو دو سر

این گاو دو سر در فلوریدای شمالی به دنیا آمده است و یک بدن اما دو چشم، دو گوش و دو دهان دارد. عمر این گاو دو سر حدود ۴۰ روز است.

قاریال

قاریال نوعی کروکدیل پوزه دراز است که در هندوستان زندگی می کند. این گونه کروکدیل ها به علت شکار زیاد و حذف زیستگاه شان در حال انقراض هستند.

قورباغه دندان دار

این نوع قورباغه دندان دار که در تایلند یافت می شود نه تنها جانوران بلکه پرنده ها را نیز شکار می کند.

کوسه دو سر

کوسه های دوسر در گذشته کمیاب بودند اما اکنون از فلوریدا تا هندوستان ماهیگیران در تورهای ماهیگیری خود به آن ها برمی خورند.

قورباغه پینوکیو

دانشمندان این قورباغه را کاملا تصادفی پیدا کردند. دماغ دراز این قورباغه وقتی غیرفعال است آویزان می شود.

گاو پنج پا

این گاو پنج پا در چین متولد شده است و از ترس زود مردنش هیچکس حاضر به خرید آن نشده است. صاحب این گاو آن را نگهداری کرده و هنوز هم زنده است.

بدونیم

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.