قوانین عجیب برخی کشورها که جهانگردان را حیرت زده می‌کند!

چند مورد از قوانین عجیب برخی کشورها که جهانگردان را حیرت زده کرده‌اند. در مورد قوانین عجیب در برخی از کشورها به کررات سخن گفته ایم. هر کشوری قوانین عجیب مخصوص به خود را دارد که برای مردمان کشورهای دیگر باورنکردنی و حتی خنده دار به نظر می رسند. هیچ کشوری وجود ندارد که دستکم یک چیز خنده دار را در خاک خود ممنوع نکرده باشد. با این وجود برخی از این کشورها چیزهایی را ممنوع اعلام کرده اند که شاید با عقل سلیم جور درنیاید. قوانین عجیب اینچنینی در هر کشور و هر قاره ای یافت می شوند حتی در کشورهای اروپایی که آزادی های فراوانی در اختیار شهروندان خود قرار می دهند. این قوانین عجیب بیش از همه جهانگردان و مسافران را حیرت زده خواهد کرد که نشان می دهد قبل از سفر به یک کشور دیگر باید با قوانین خاص آن و مخصوصاً ممنوعه های آن کشور آشنا شده باشید. در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با برخی از قوانین عجیب و باورنکردنی برخی از کشورهای جهان آشنا کنیم.

۱- استرالیا

در روزهای یک شنبه بعد از ساعت ۱۲ ظهر، حضور در اماکن عمومی با شلوار صورتی ممنوع است. تنها یک برقکار دارای مجوز می تواند لامپ ها را تعویض نماید در غیر این صورت متخلف جریمه خواهد شد.

۲- بریتانیا

یکی از قوانین عجیب در بریتانیا این است که تمیز کردن قالی در خیابان ممنوع می باشد و اگر می خواهید به دردسر نیفتید باید این کار را قبل از ساعت ۸ صبح به اتمام برسانید. در بریتانیا آوردن گاو در خیابان بین ساعت ۷ صبح تا ۱۰ شب ممنوع است و تنها در صورت اجازه پلیس می توانید چنین کاری بکنید.

روبوسی در ایستگاه های قطار در بریتانیا ممنوع است و در همه جا تابلوهایی نصب شده که شما را از روبوسی کردن منع می کند. به عقیده دولت بریتانیا، روبوسی ها و بغل کردن های طولانی می تواند باعث تاخیر در حرکت قطارها و ایجاد مزاحمت برای دیگران شود.

۳- ایتالیا

از سال ۲۰۰۸ غذا دادن به کبوترها در میدان سنت مارک در ونیز ممنوع اعلام شده است زیرا این پرندگان باعث تخریب سازه ها و یادمان های تاریخی می شوند. همچنین این قوانین عجیب بدین دلیل وضع شده که این پرندگان ناقل بیماری های خطرناکی هستند.

در شهر اراکلی در نزدیکی ونیز اجازه ساخت قلعه شنی در سواحل را نخواهید داشت زیرا در این صورت مردم نمی توانند به راحتی در ساحل قدم بزنند. در شهر ایبولی روبوسی کردن در خودروها بین مرد و زن ممنوع است.

در جزیره کاپری پوشیدن کفش ها و پابندهای چوبی پر سر و صدا ممنوع اعلام شده است.

۴- سنگاپور

در سنگاپور کسانی که آدامس می جوند جریمه خواهند شد زیرا آدامس جویدن در این کشور از سال ۱۹۹۲ ممنوع اعلام شده است. مقامات این کشور بر این باورند که آدامس برای سلامتی مضر بوده و به محیط زیست آسیب می رساند.

۵- کانادا

بر اساس قوانین عجیب کانادا، ۳۵ درصد از تمامی محتواهای منتشر شده در این کشور در روزهای دوشنبه تا جمعه از ساعت ۶ صبح تا ۶ عصر باید ریشه کانادایی داشته باشد.

۶- ژاپن

در سال ۲۰۰۸، مقامات این کشور تصمیم گرفتند یک قانون اندازه گیری سالیانه دور کمر را در میان افراد ۴۰ تا ۷۴ سال اجرا کنند و این عدد نباید بیش از ۸۶ سانتیمتر برای مردان و ۹۰ سانتیمتر برای زنان باشد. ژاپن با این قانون عجیب قصد دارد با معضل چاقی و بیماری های مرتبط با آن مقابله نماید. از سال ۲۰۱۵ کسانی که از این قانون تبعیت نکنند جریمه می شوند.

۷- هند

در هند نیز قوانین عجیبی در مورد کنترل چاقی تصویب شده است. در سال ۲۰۱۶ قانونی موسوم به «مالیات چربی» در ایالت کرالا تصویب شد. این مالیات با رقم ۱۴٫۵ درصد بر همبرگر، پیتزا، دونات و دیگر غذاهای پرچرب که در رستوران ها سرو می شود تعیین شد.

روزیاتو

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.