ایرانی‌ها بیشترین گردشگر خارجی ترکیه شدند!

در ماه ژانویه سال جاری میلادی در مقایسه با ژانویه سال گذشته تعداد گردشگران ایرانی ترکیه بیش از ۵۰ درصد افزایش داشته است.

بر اساس آمارهای جدید ایرانی‌ها در ماه نخست سال میلادی جدید بیشترین میزان گردشگر خارجی در ترکیه بوده اند.

به گزارش عصرایران به نقل از گزارش روزنامه حریت ترکیه، در ماه ژانویه سال جاری میلادی و بنا به اعلام وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه ۳ کشوری که بیشترین تعداد گردشگر را به ترکیه فرستاده‌اند به ترتیب: ایران، گرجستان و بلغارستان بوده‌اند.

یخ صنعت گردشگری ترکیه پس از چند سال وقفه و رکود از سال ۲۰۱۷ میلادی به تدریج در حال آب شدن و رونق دوباره است و در این میان با کاهش ورود گردشگران اروپایی و آمریکایی به ترکیه، جای آنها را گردشگران ایرانی، عرب و برخی کشورهای قفقاز می گیرند.

بر اساس آمارها در سال ۲۰۱۶ آمار ورود گردشگران خارجی به ترکیه به تعداد ۲۵ میلیون و ۳۵۲ هزار نفر سقوط کرد که این آمار در سال ۲۰۱۷ با افزایشی نزدیک به ۳۰ درصدی به ۳۲ میلیون و ۴۱۰ هزار نفر رسید.

بر اساس آمار وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه آمار ورود گردشگران خارجی به ترکیه در ماه ژانویه ۲۰۱۸ در مقایسه با ژانویه ۲۰۱۷ بیش از ۳۸ درصد افزایش داشته و از رقم ۱ میلیون و ۵۵ هزار به تعداد ۱ میلیون و ۴۶۱ هزار گردشگر خارجی رسیده است.

در این میان گردشگران ایرانی بیشترین تعداد گردشگران خارجی بازدید کننده از ترکیه در ماه ژانویه ۲۰۱۸ بوده اند.

در حالی که آمار گردشگران ایرانی در ژانویه ۲۰۱۷ تعداد ۱۰۱ هزار و ۶۳۶ نفر بوده این آمار در ژانویه امسال با رشدی بیش از ۵۰ درصدی به ۱۵۴ هزار و ۲۹۶ گردشگر رسیده است.

این در حالی است که آمار ورود گردشگران آلمانی به ترکیه در مقایسه با سال ۲۰۱۵ از نصف هم کمتر شده است. در ژانویه ۲۰۱۵ گردشگران آلمانی بیشترین تعداد گردشگران خارجی ترکیه بوده اند اما در ژانویه امسال در رده چهارم و پس از ایران، گرجستان و بلغارستان قرار گرفته‌اند.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.