باورهای غلط در مورد گیاه خواری و رژیم های مبتنی بر گیاهان


در مورد و های بر . نماگویا های غذایی بر اگرچه مزایای زیادی برای سلامت شما دارند، اما از اطلاعات و مصون نمانده اند. های غذایی بر اگرچه مزایای زیادی برای سلامت شما دارند، اما از اطلاعات و مصون نمانده اند.

به گزارش شفا آنلاین:اگر تمایلی به مصرف زیاد محصولات حیوانی<Animal products> ندارید و قصد دارید را بیشتر وارد غذایی تان کنید، اولین گام این است که ۶ باور غلط در مورد این نوع ها دور بمانید:

پروتئین های گیاهی برای ساخت عضله مناسب نیستند

این یک باور غلط است. پروتئین های گیاهی سبب از بین رفتن عضلات و ضعف نمی شوند. در حقیقت آنها همانند پروتئین حیوانی در ساخت عضلات مفید هستند. مطالعات نشان داده کسانی که پروتئین برنج مصرف می کنندف پس از تمرین، به همان میزان کسانی که آب پنیر دریافت می کنند، توده عضلانی شان افزایش می یابد. خوردن آب پنیر باعث توده عضلانی بیشتر می شود، نه به این دلیل که پروتئین های حیوانی نقش موثرتری در حفظ و افزایش توده عضلانی دارند، بلکه به این دلیل که، میزان پروئتین آب پنیر در هر گرم از پروتئین برنج بیشتر است.

های غذایی بر ، حاوی کربوهیدرات بالا هستند

کربوهیدرات های پیچیده موجود در نه تنها مضر نیستند، بلکه به شما در حفظ و ذخیره انرژی در طول روز کمک می کنند. مشکل زمانی ایجاد می شود که شما کربوهیدرات های فراوری شده را که باعث افزایش قند خون و افزایش وزن می شوند، به غذایی تان اضافه کنید. پس از کربوهیدرات موجود در نترسید.

های غذایی بر همیشه شما را گرسنه نگه می دارند

این نمی تواند حقیقت داشته باشد. حاوی فیبر هستند که شما را برای زمان طولانی سیر نگه می دارند. علاوه بر این، کم کالری هستند و شما مجبور نیستید برای جلوگیری از دریافت کالری بیش از حد، آنها را در مقادیر کوچک انتخاب کنید و بخورید. در واقع های غذایی گیاهی، بهترین روش برای کنترل گرسنگی هستند، قند خون را افزایش نمی دهند و به بهبود فرایند هضم نیز کمک می کنند.

برای دریافت همه مواد مغذی، باید پروتئین های گیاهی را ترکیب کنید

شما لازم نیست برای دریافت پروتئین کافی از ، مثلا حتما لوبیا را با برنج مصرف کنید. تحقیقات نشان می دهد که مصرف هر کدام از غذاهای گیاهی که حاوی پروتئین هستند، به بدن شما تمام اسیدهای آمینه ضروری را در طول روز می رساند.

های غذایی گیاهی سالم نیستند

این یک باور غلط است. تحقیقات نشان می دهد که های گیاهی بر کاهش خطر ابتلا به دیابت، کاهش فشار خون بالاف چاقی و بیماری های قلبی هستند.

های غذایی گیاهی باعث کاهش وزن می شوند

اینطور نیست که شما با انتخاب های گیاهی حق مصرف گزینه های ناسالمی مانند قند و سایر غذاهای فراوری شده را داشته باشید. های گیاهی زمانی به تعادل و کاهش وزن کمک می کنند که از هر گونه عادت غلط غذایی به دور باشند.iec.behdasht.gov.ir

(Visited 15 times, 1 visits today)

مطالب مرتبط:
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.