تغییر رنگ ناخن : ناخن های زرد نشان دهنده مشکلات جدی تر


: های زرد . نماگویا های شما از سلامتی بدن تان خبر می دهند. هنگامی که ها می دهند، معمولاً به این معنی است که دچار عفونت و یا قارچ شده اید. های شما از سلامتی بدن تان خبر می دهند. هنگامی که ها می دهند، معمولاً به این معنی است که دچار عفونت و یا قارچ <Infection or fungus nails> شده اید.

به گزارش شفا آنلاین: گاهی نیز علامت این است که از لاک ناخنی استفاده کرده اید که به آن واکنش آلرژیک نشان داده اید.

اما اگر های تان زرد شوند، مشکلات جدی تری است. از جمله :

بیماری های مزمن ریوی

– بدخیمی های داخلی

– انسداد لنفاوی

– آرتریت روماتوئید

علل زرد شدن

اگر علت زرد شدن هایتان استفاده از محصولاتی مانند لاک باشد، با رشد جدید، رنگ عادی دیده می شود. اما اگر پس از رشد ها رنگ آنها همچنان زرد بود، ممکن است دچار مشکل شده باشید.زرد بودن رنگ ها گاهی اوقات نمایان گر مسائل جدی تری است. حتی کمبود مواد معدنی و ویتامین های بدن می تواند باعث زرد شدن رنگ های شما بشود. در این صورت افزودن یک مکمل مولتی ویتامین مشکل شما را برطرف خواهد کرد.در برخی موارد که با وجود چندین دوره درمان ها باز هم زرد رنگ هستند، ممکن است نشانه ای از مشکلات تیروئید، پسوریازیس و یا دیابت باشد. در موارد نادر، علت زرد رنگ بودن می تواند ابتلا به سرطان پوست باشد. سندرم زرد گاهی ناشی از بیماری های تنفسی و مشکلات غدد لنفاوی می باشد.

درمان های خانگی برای رفع زردی

درمان زرد به علت آن بستگی دارد. به احتمال زیاد، های شما به علت یک عفونت و یا استفاده از محصولات آرایشی غیر استاندارد می دهند.در اینجا با روش های مختلف درمان های خانگی برای ها و زرد شدن آنها آشنا می شوید. با این حال، مهم است که توجه داشته باشید که دارو های خانگی همیشه مؤثر واقع نمی شوند. اگر داروهای خانگی در از بین بردن رنگ ها مؤثر نبود بهتر است به پزشک معالج خود مراجعه کنید.

روغن درخت چای

اگر های شما به دلیل یک عفونت باکتریایی یا قارچی داده باشند، استفاده از روغن درخت چای آسان ترین درمانی است که شما می توانید امتحان کنید .مخلوط یک یا دو قطره از روغن درخت چای را با روغنی مانند روغن زیتون، روغن نارگیل، یا روغن جوجوبا مخلوط کرده و بر روی ها بمالید. مطالعات نشان داده است که روغن درخت چای می تواند به طور مؤثر رشد قارچ را متوقف کند.

جوش شیرین

قارچ ها فقط می توانند در محیط هایی که سطح pH شان اسیدی است رشد کنند. فرو بردن انگشتان در آب داغ مخلوط با جوش شیرین ممکن است از گسترش قارچ جلوگیری کند.جوش شیرین با ایجاد محیط قلیایی در اطراف های شما، مشکلات های شما را از بین می برد.

روغن پونه کوهی

روغن پونه کوهیدارای خواص ضد میکروبی می باشد. روغن پونه کوهی در برابر باکتری ها و قارچ ها مؤثر است. اگر شما مطمئن هستید که چه چیزی باعث زرد شدن ها یتان شده، از روغن پونه کوهی استفاده کنید.روش استفاده از روغن پونه کوهی برای درمان زرد شبیه به استفاده از روغن درخت چای است. روغن پونه کوهی قبل ازمصرف به صورت موضعی برای درمان ها یا آسیب دیده حتماً باید با یک روغن دیگر مخلوط شود.

آب اکسیژنه

پراکسید هیدروژن اگر با جوش شیرین ترکیب شود، به سفید کردن دندان ها به طور مؤثرکمک می کند. آب اکسژنه یک عنصر مشترک درهمه خمیر دندان های سفید کننده است .یک خاصیت دیگر آب اکسیژنه استفاده از آن برای از بین بردن لکه ها است. به این ترتیب نتیجه می گیریم که استفاده از آب اکسیژنه یک درمان عالی برای از بین بردن رنگ زرد ها می باشد. پراکسید هیدروژن را به آب گرم اضافه کنید و هایتان را در این محلول قرار بدهید.اگر به این محلول جوش شیرین هم اضافه کنید، نتیجه بهتری دریافت خواهید کرد

ویتامینE

ویتامین E به عنوان ویتامینی برای کمک به حفظ رطوبت و ظاهر سالم سلولهای پوست، مو و شناخته شده است . استفاده از مقداری ویتامین E ، درمان موفقی برای سندرم زرد است. از آنجا که ویتامین E باعث تحریک رشد سالم می شود، می توان برای کمک به رشد سریع ترناخن ها آن را به صورت موضعی و یا به صورت خوراکی مصرف کرد.

داروهای تجویزی

های شما از سلامتی بدن تان خبر می دهند. هنگامی که ها می دهند، معمولاً به این معنی است که دچار عفونت و یا قارچ شده اید. گاهی نیز علامت این است که از لاک ناخنی استفاده کرده اید که به آن واکنش آلرژیک نشان داده اید.

پزشک آنلاین – دکتر مریم ملکی [ متخصص پوست و مو ]

(Visited 20 times, 1 visits today)

مطالب مرتبط:
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.