تشخیص ۹۷ درصد موارد وجود «سرطان نازوفارنکس» با این آزمایش خون


«» با این . نماگویا – این بیماری بیشتر در جنوب چین و سایر بخش های آسیا و شمال آفریقا شایع است و به موقع آن شیوه بسیار مهمی در نجات جان بیماران خواهد بود. طبق گزارش محققان، آزمایش جدید خون DNA می تواند نوع نادر اما مرگبار را که در سینوس ها <Sinuses> اتفاق می افتد دهد.

به گزارش شفا آنلاین: طبق نتایج آزمایشات بالینی، این در «» را به درستی داد. محققان در این به بررسی ویروس Epstein-Barr در DNA نمونه های خون پرداختند.

طبق اعلام انجمن آمریکا، نازوفارنکس قسمت فوقانی گلو است که در پشت بینی، درست بالای قسمت نرم سقف دهان و درست در پشت مجاری بینی، قرار دارد و به عنوان یک گذرگاه هوایی بین بینی و گلو عمل می کند.

طبق اعلام این انجمن، نسبتا نادر بوده و به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر یک مورد احتمال ابتلا به این دارد.

این بیماری بیشتر در جنوب چین و سایر بخش های آسیا و شمال آفریقا شایع است و به موقع آن شیوه بسیار مهمی در نجات جان بیماران خواهد بود.

دنیس لو، سرپرست تیم تحقیق در دانشگاه چین، در این باره می گوید: « نزدیکی با ویروس Epstein-Barr دارد. این ویروس عضو خانواده تبخال هاست.»

وی در ادامه می افزاید: «ژنوم ویروس Epstein-Barr در بیش از ۹۹ درصد سلول های تومور یافت می شود. از اینرو این باور دارد که این ویروس یکی از فاکتورهای ایجادکننده این است.»

حال این امکان سریع و آسان این نوع را فراهم کرده است.

مطالب مرتبط:
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.