ارتباط سندروم خستگی مزمن با تغییراتی در ۱۷ پروتئین سیگنال‌دهنده سیستم ایمنی به نام سیتوکین


با در ۱۷ به نام . نماگویا درمانی ندارد اما نتایج مطالعات حاکی از آن با در ۱۷ به نام است. نتایج مطالعات نشان می‌دهد که ‌های موجود در خون با شدت مرتبط است.

به گزارش شفاآنلاین، درمانی ندارد اما نتایج مطالعات حاکی از آن با در ۱۷ به نام است.

مرکز پزشکی دانشگاه استنفورد در آمریکا اعلام کرد: التهاب در این بیماری نقش دارد که می‌تواند برای چند سال ادامه پیدا کند. همچنین نتایج این بررسی می‌تواند در تشخیص علائم خستگی مزمن به پزشکان کمک کند.

بیش از یک میلیون نفر در آمریکا دچار سندرم خستگی مزمن (Chronic fatigue syndrome)هستند. زنان بیش از مردان درگیر این بیماری می‌شوند. همچنین این بیماری اغلب در دوران نوجوانی شروع شده و سپس مجدد در دهه ۳۰ سالگی ظاهر می‌شود. سندرم خستگی مزمن می‌تواند زندگی روزمره را تحت‌الشعاع قرار داده و بیمار را به فردی وابسته تبدیل کند. برخی از بیماران بدون هیچ درمانی در مدت یک سال بهبود پیدا می‌کنند اما در اغلب افراد علائم بیماری برای چند دهه ادامه می‌یابد.

این بیماری علاوه بر احساس خستگی با علائمی مشابه با آنفلوآنزا ظاهر می‌شود. همچنین برخی بیماران دچار مشکلات قلبی،‌ اسهال، یبوست و درد ماهیچه‌ای می‌شوند.

در این بررسی سطح ۵۱ مورد مطالعه قرار گرفت و مشخص شد از میان این ‌ها ۱۷ مورد آنها با شدت بیماری مرتبط است. همچنین ۱۳ با تشدید التهاب، علائم بیماری را وخیم‌تر می‌کند.

(Visited 4 times, 1 visits today)

مطالب مرتبط:
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.