بهبود زخم قرنیه با استفاده از سلول های بنیادی

بهبود زخم قرنیه با استفاده از سلول های بنیادی. نماگویا – بهبود زخم قرنیه فرآیند زمان‌گیر و دشواری است و معمولا نیازمند مراقبت‌های بالینی پیچیده‌‌ای است. مطالعات جدید نشان می‌دهد سلول‌های بنیادی قرنیه در درمان انواع آسیب قرنیه ناشی از سوختگی، زخم، ساییدگی، خراشیدگی، مشکلات لنز تماسی و عفونت موثر است.

بهبود زخم قرنیه با استفاده از سلول های بنیادی

بهبود زخم قرنیه با استفاده از سلول های بنیادی

به گزارش شفا آنلاین، بهبود زخم قرنیه فرآیند زمان‌گیر و دشواری است و معمولا نیازمند مراقبت‌های بالینی پیچیده‌‌ای است. مطالعات محققان مرکز پزشکی Cedars Sinai در لس آنجلس نشان می‌دهد بهترین گزینه برای درمان انواع آسیب‌های قرنیه، سلول‌ بنیادی است.

قرنیه خارجی‌ترین سطح چشم است و از سه نوع سلول اصلی تشکیل شده است که اپی‌تلیوم سطحی، کراتوسیت‌های استروما و سلول‌های اندوتلیالی تک لایه داخلی نام دارند. هر سه نوع سلول شباهت‌ها و تفاوت‌هایی در مقابله با درمان زخم دارند.

مطالعات جدید نشان می‌دهد پیوند سلول‌های بنیادی(Stem Cells) هر سه نوع سلول در درمان آسیب‌های جدی قرنیه موثر است. احساس جسم خارجی در چشم، درد و ناراحتی چشم، قرمزی چشم، حساسیت به نور، ریزش اشک و تاری دید مهمترین نشانه‌های خراش و ساییدگی قرنیه است.

محققان بر این باورند پیشرفت‌های درمانی با استفاده از سلول‌های بنیادی در آینده‌ای نزدیک قادر به حفظ بینایی در بسیاری از بیماران است.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.