بررسی تاثیرات رژیم غذایی سالم بر علائم بیماری ام اس (MS)


بر علائم بیماری (). تعدادی از پزشکان و محققان انجام آزمایشاتی را آغاز کرده‌اند که به بر بیماری و خستگی مرتبط با این می‌پردازد.

به گزارش ایسنا، متخصصان انجمن ملی در آمریکا در ‌های انجام گرفته و تا مراحلی فعلی آزمایشات خود به این نتیجه رسیدند که می‌تواند در کنترل نقش مفید و موثر داشته باشد.

در یکی از این مطالعات به طور خاص به تاثیر بر احساس خستگی مرتبط با پرداخته شد. همچنین تحقیق دوم مطالعه پایلوتی است که امکان‌پذیری مطالعه بر مبتلایان به را مورد قرار داد.

متخصصان با بیان اینکه مطالعات فزاینده‌ای در مورد ارتباط و انجام گرفته اظهار داشتند: مبتلایان به علاوه بر کنترل وزن می‌توانند از “عصب‌محافظتی” و ضد التهابیِ برخی که میزان کالری آنها تحت کنترل است بهره‌مند شوند.

به گزارش هلث لاین، همچنین مطالعه انجام گرفته روی ۱۷۵ هزار زن حاکی از آن است که مصرف چربی‌های غیراشباع ممکن است فاکتورهای خطرزای را تعدیل کند.

علاوه بر این، این قابلیت را دارد تا عملکرد شناختی را در مبتلایان به این تقویت کند. “پالئو که اخیرا معرفی شده به کنترل مشکلات مرتبط با خلق و خو، افسردگی، اضطراب و عملکرد شناختی بیش از شیوه‌های مدیریت استرس و ورزش کردن کمک می‌کند.

هرچند هنوز انجام مطالعات و آزمایش‌های بیشتر در این زمینه مورد نیاز است اما متخصصان این انجمن تاکید دارند که لازم نیست افراد مبتلا به تا نهایی شدن نتایج این مطالعات صبر کنند چرا که دنبال کردن یک بسیاری از مشکلات جسمی و روانی را برطرف و تعدیل می‌کند و بنابراین بدون شک مبتلایان به نیز از این فاکتور سود خواهند برد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

مطالب مرتبط:
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.