عفونت های بیمارستانی شایعترین راه انتقال بیماری ها

عفونت های بیمارستانی شایعترین راه انتقال بیماری ها. عفونت های بیمارستانی شایعترین راه انتقال بیماری های عفونی به شمار می روند و با توجه به پایش‌ های صورت گرفته در این زمینه، بیشترین میزان انتقال عفونت ها از طریق تجهیزات و کارکنان بیمارستان‌ ها صورت می گیرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: عفونت های بیمارستانی شایعترین راه انتقال بیماری های عفونی به شمار می روند و با توجه به پایش‌ های صورت گرفته در این زمینه، بیشترین میزان انتقال عفونت ها از طریق تجهیزات و کارکنان بیمارستان‌ ها صورت می گیرد.

عفونت های بیمارستانی شایعترین راه انتقال بیماری ها

عفونت های بیمارستانی شایعترین راه انتقال بیماری ها

عفونت های بیمارستانی شایعترین راه انتقال بیماری ها

به گزارش شفا آنلاین،دکتر سیدجواد حاجی میراسماعیلی بیماری های عفونی (infectious diseases) به رغم همه پیشرفت هایی که در علم پزشکی رخ داده، هنوز از جمله خطرناک ترین بیماری های تهدیدکننده سلامت انسان به شمار می آید.

وی با بیان اینکه عفونت های بیمارستانی اکنون به یکی از دغدغه های اصلی مراکز درمانی تبدیل شده است، افزود: مواد و تجهیزات پزشکی مربوط به ضدعفونی و استریلیزاسیون به رغم آنکه یکی از موارد اصلی در کنترل عفونت ها به شمار می روند، همواره مغفول مانده اند.


رئیس هفتمین کنگره تخصصی و اولین کنگره بین المللی استانداردهای تجهیزات پزشکی و مواد حوزه کنترل عفونت در خصوص اهداف برگزاری این کنگره ها گفت: یکپارچه سازی و هماهنگی بین دستگاه ها و نهادهای مرتبط و فعال در حوزه کنترل عفونت و استریلیزاسیون به منظور ایجاد یک عزم ملی در این کنگره ها پیگیری می شود.

وی با بیان اینکه شعار کنگره عزم ملی برای ثبت و ارزیابی جامع عفونت های بیمارستانی و ارتقای کیفیت تجهیزات و مواد حوزه کنترل عفونت است، اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی ایران در مسیر دستیابی به جایگاه برتر در میان دانشگاه های جهان اسلام و همسو با اهداف عالیه نظام مقدس اسلامی و چشم انداز علمی کشور، برنامه ای منسجم و مناسب را طراحی و آغاز نکرده است.

حاجی میراسماعیل ادامه داد: بی شک بهره گیری از افکار و نظرات اندیشمندان و صاحب نظران علمی داخلی و خارجی نقشی موثر و بی بدیل در دست یابی به این هدف را ایفا می کند.

هفتمین کنگره تخصصی و اولین کنگره بین المللی استانداردهای تجهیزات پزشکی و مواد حوزه کنترل عفونت و استریلیزاسیون در روزه های ۳۰ و ۳۱ مردادماه در مرکز همایش های بین المللی رازی برگزار می شود.

جشنواره انتخاب آثار و تحقیقات برتر حوزه کنترل عفونت و کارگاه های تخصصی از جمله برنامه های این کنگره تخصصی است. در این کنگره تازه ترین دستاوردها در زمینه های تجهیزات پزشکی و مواد حوزه کنترل عفونت و استریلیزاسیون مورد بحث و تحلیل صاحب نظران قرار خواهد گرفت.

مطالب مرتبط
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.