آیا سلول‌هایی به نام Tr1، کلید حل معمای آلرژِی و حساسیت در بدن است؟


آیا به ، آلرژِی و در است؟ به در وجود دارند که پاسخ ایمنی شامل التهاب و آسیب به بافت را سرکوب می‌کنند؛ ولی اطلاعات اندکی در مورد نحوه عملکرد و رشد و تکثیر این ‌ها وجود دارد. مطالعات محققان دانشگاه کورنل آمریکا نشان می‌دهد درمان (Allergy) و عفونت با استفاده از ‌های ایمنی موثرتر است.

آیا سلول‌هایی به نام Tr1، کلید حل معمای آلرژِی و حساسیت در بدن است؟

آیا به ، آلرژِی و در است؟

درمان و عفونت با ‌های ایمنی

به گزارش شفا آنلاین، به در وجود دارند که پاسخ ایمنی شامل التهاب و آسیب به بافت را سرکوب می‌کنند؛ ولی اطلاعات اندکی در مورد نحوه عملکرد و رشد و تکثیر این ‌ها وجود دارد.

مطالعات اخیر محققان دانشگاه کورنل نشان می‌دهد آنزیمی به ITK نقش مهمی در رشد ‌های دارد. با استفاده از این آنزیم می‌توان ‌های را به گونه‌ای دستکاری کرد که قادر به درمان (Allergy) یا عفونت‌های باکتریایی و ویروسی باشند. هرچه اطلاعات بیشتری در مورد رشد این ‌ها و چگونگی انتقال پیام‌ از طریق آنان در دسترس باشد، امکان استفاده موثر از آنان در رویکردهای درمانی بیشتر است.

محققان برای درمان بیمار را به مدت چند ماه در معرض دوز بالای انواع آلرژن قرار می‌دهند. به دلیل پاسخ بیش از اندازه به مواد آلرژن بوجود می‌آید. در این هنگام های را سرکوب می کنند و التهاب فروکش می‌کند. مطالعات نشان می‌دهد یافته جدید می‌تواند منجر به تولید ‌‌های بیشتری شود.


از طرفی برای درمان انواع عفونت، محققان سعی می‌کنند تعداد ‌های را کاهش دهند. مطالعات حیوانی محققان کورنل نشان می‌دهد ‌زمانی که موش در حال مقابله با عفونت‌های ویروسی و باکتریایی یا تومور است، تعداد های افزایش می‌یابد. با کاهش روند رشد و فعالیت ‌های می‌توان واکنش را سرکوب کرد که در این صورت روند بهبود بسیار سریع‌تر خواهد بود.

امید می‌رود این روش درمان موثری برای عفونت و دراختیار محققان قرار دهد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

مطالب مرتبط:
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.