یک اختلال جنسی زنانه: بزرگی بیش از حد لب‌های کوچک دستگاه تناسلی


یک زنانه: . از دیگر اختلالات جنسی خانم‌هاست. قبلاً درباره مهم‌ترین اختلالات جنسی در خانم‌ها صحبت کردیم و گفتیم اختلالات جنسی در خانم‌ها پدیده بسیار پیچیده‌ای بوده و درمان صحیح، نیازمند تشخیص صحیح است. همچنین اختلالات جنسی در خانم‌ها انواع مختلف دارد، ولی می‌تواند دارای دو منشأ عضوی یا ارگانیک و روحی روانی باشد. درباره عملکرد نیز صحبت و اعلام کردیم مشکلات ، یکی از جدی‌‌ترین چالش‌ها محسوب می‌شود.

به گزارش شفاآنلاین، از دیگر اختلالات جنسی خانم‌هاست. از نظر آناتومی، شکل و قرارگیری در خانم‌ها بسیار متفاوت است. معمولا غیرقرینه هستند. آنها ممکن است با لب‌های بزرگ کاملا پوشانده و دیده نشوند یا این که قابل رویت باشند. در میان این گروه، آنهایی که به صورت مادرزادی دچار ابهام در بوده‌اند و یک گروه دیگر که از نظر ژنتیک خانم هستند و به علت تغییرات مرضی در فرج، در زندگی زناشویی دچار مشکل می‌شوند.

اختلالات آناتومیک در فرج زیاد است که شایع‌ترین آنها و خارج از مقدار طبیعی است. باید به خاطر داشت مختصر هیچ مشکلی برای بیمار ایجاد نمی‌کند و نیازمند اقدام خاصی نیست و فقط است که سبب مداخله با فعالیت‌های روزانه و روابط زناشویی می‌شود. عوارض عبارتند از: احساس درد با پوشیدن لباس‌های زیر چسبناک، ایجاد مزاحمت و درد هنگام فعالیت ورزشی، مزاحمت در حین رابطه جنسی به علت تا شدن، ایجاد ظاهر نامناسب و استرس روانی.

برای درمان (Genital)، یک عمل جراحی به نام لابیا پلاستی وجود دارد که در آن با جراحی از اندازه کاسته می‌شود. البته برای این عمل جراحی روش‌های مختلفی استفاده می‌شود. برای مثال،‌ معمولا همکاران متخصص زنان و زایمان مقدار زیادی را می‌برند و لبه‌های آن را به هم می‌دوزند. این موضوع باعث می‌شود،‌ شکل و رنگ طبیعی آسیب ببیند.

بریدن یک تکه از لبه لب کوچک اولین و قدیمی‌ترین روش و در کشور ما نیز مرسوم است. البته این روش دیگر منسوخ شده چون سبب ظاهر نامناسب فرج می‌شود و احتمال آسیب به اعصاب وجود دارد. برداشتن بخشی از وسط لب کوچک روش دیگری است که در آن یک تکه از ضخیم‌ترین قسمت لب کوچک با جراحی برداشته می‌شود. البته در این روش نیز تکه‌ای کامل از لب کوچک برداشته می‌شود و احتمال آسیب به اعصاب وجود دارد. در این میان، مناسب‌ترین روش لابیاپلاستی همان زدپلاستی است که باید توسط متخصص انجام شود. این در حالی است که معمولا هر نوع اصلاح لازم است.

در آناتومی در یک جلسه انجام می‌شود. گاهی یک پوست اضافی سبب پوشانده شدن و ایجاد اشکال در رابطه زناشویی می‌شود که همزمان با عمل لابیاپلاستی می‌توان آن را اصلاح کرد. در این موارد انجام عمل لابیاپلاستی ممنوع است: وجود عفونت، وجود سرطان، در خانم‌های سیگاری (چون ترمیم محل عمل با مشکل مواجه می‌شود.)


ممکن است به صورت مادرزادی با گذشت زمان یا در اثر حوادث مختلف واژن متحمل تغییراتی شود که آنها را نیز می‌توان با جراحی اصلاح کرد. خوانندگان محترم توجه داشته باشند که فرد باید از نظر علم پزشکی به تشخیص پزشک دارای مشکل باشد و این مشکل در زندگی روزمره وی اختلال ایجاد کرده باشد تا تحت اعمال جراحی فوق قرار گیرد.جام جم سرا

دکتر محمدرضا صفری‌نژاد

جراح و متخصص بیماری‌های کلیه و مجاری ادراری

(Visited 21 times, 1 visits today)

مطالب مرتبط:
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.