مغز بیماران مبتلا به آلزایمر در قیاس با انسانهای سالم دارای باکتریهای بیشتری است


به در با دارای بیشتری است. نماگویا – عوامل باکتریایی که در سیستم دفاعی رسوخ کرده و نورونهای عصبی را آلوده می کنند در شکل گیری و پیشرفت نقش اساسی را ایفا می کنند و حالا دانشمندان به آن به عنوان راهکاری مؤثر برای درک بهتر این بیماری و کشف شیوه های نوین برای درمان آن نگاه می کنند.

به < >در مقایسه با دارای بیشتری است. این تازه ترین مطالعه در زمینه شناخت و تلاش برای درمان یکی از سخت ترین بیماریهای عصر حاضر به شمار می آید.


به گزارش شفا آنلاین: تحقیقات جدید نشان می دهد عوامل باکتریایی که در سیستم دفاعی رسوخ کرده و نورونهای عصبی را آلوده می کنند در شکل گیری و پیشرفت نقش اساسی را ایفا می کنند و حالا دانشمندان به آن به عنوان راهکاری مؤثر برای درک بهتر این بیماری و کشف شیوه های نوین برای درمان آن نگاه می کنند.

دانشمندان در بررسیهایی که بر روی بیماران آلزایمری فوت کرده انجام دادند متوجه تغییراتی در انواع باکتریها و شمار آنها شده اند که با افراد سالم تفاوتهای زیادی را نشان می دهد. از نگاه دانشمندان، این تفاوتها می تواند کلید اصلی حل معمای شکل گیری و پیشرفت در باشد.

دانشمندان از دانشگاه بریستول بریتانیا به این باور رسیده اند که به احتمال فراوان میان شمار این باکتریها و تورم نورونی ارتباطی وجود دارد حال آنکه از نگاه پزشکی، تورم نورونی با توسعه در ارتباط است.

دیوید امری یکی از این دانشمندان است که می گوید: معمولا در به ، نشانه هایی از تورم نورنی دیده می شود و بسیاری از دانشمندان تصور می کنند این نکته می تواند عامل اصلی بروز و توسعه باشد. بر اثر پیشرفت این وضعیت، نورونهای مغزی تحلیل رفته و در نهایت از بین می روند.

دانشمندان علوم پزشکی به این نتیجه رسیده اند که تورم نورونی در می تواند واکنشی به وجود باکتریها در این نقطه از بدن باشد.

در حال حاضر یکی از نگران کننده ترین بیماریها در دنیا به شمار می آید که از هر ۱۰ فرد بالای ۶۵ سال، یک نفر به آن مبتلاست.

(Visited 1 times, 1 visits today)

مطالب مرتبط:
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.