کاهش احتمال ابتلا به آلزایمر یا زوال عقل با توجه به این موارد


به یا با به این موارد. نماگویا – محققان دانشگاه کالج لندن عنوان می کنند در نظر گرفتن فاکتورهای پرخطر احتمالا از ۳۵ درصد موارد ابتلا به پیشگیری می کند. یک سوم موارد ابتلا به در دنیا از طریق به ۹ فاکتور پرخطر در زندگی قابل پیشگیری هستند.

به گزارش شفاآنلاین، محققان دانشگاه کالج لندن عنوان می کنند در نظر گرفتن فاکتورهای پرخطر احتمالا از ۳۵ درصد موارد ابتلا به پیشگیری می کند.

موارد پیشگیری از عبارتند از: بودن در محیط درس و مدرسه حداقل تا بالای سن ۱۵ سالگی؛ روند کم شنوایی، چاقی و فشارخون بالا در میانسالی (۴۵ تا ۶۵ سال)؛ سیگار کشیدن، افسردگی(depression)، عدم تحرک فیزیکی، انزوای اجتماعی و دیابت در سنین بالا (۶۵ سال به بالا).

در مقایسه با این فاکتورهای پرخطر، عامل ژنتیک موسوم به ApoE از کمتر از یک مورد از هر ۱۰ مورد ابتلا به (۷ درصد) پیشگیری می کند.

به گفته محققان، حدود ۴۷ میلیون نفر در جهان مبتلا به هستند. انتظار می رود این رقم تا سال ۲۰۵۰ حدود سه برابر شده و به ۱۳۱ میلیون نفر برسد.

به گفته گیل لیوینگستون، سرپرست تیم تحقیق، در سنین بالا تشخیص داده می شود اما تغییرات مغز مرتبط با معمولا از سال ها قبل از ظهور علائم آغاز می شوند

(Visited 3 times, 1 visits today)

مطالب مرتبط:
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.