پیشگیری از ابتلا به کبد چرب و درمان این مشکل با ورزش


پیشگیری از به و درمان این با ورزش. نماگویا به نقل از سلامتی، مجموعه‌ای از عوامل باعث رسوب مزمن چربی در کبد و التهاب و نارسایی مزمن در کبد می‌شوند در بین این عوامل دیابت یک علت مهم و شناخته شده در ایجاد می‌باشد.

چگونه بیماری را با از بین ببریم

و هر چه طول مدت به دیابت طولانی باشد و یا آن ناقص انجام گیرد احتمال به در این افراد بیشتر است و در آنها به التهاب ناشی از بیشتر از افراد عادی است.

تغییر الگوی غذایی در دهه های اخیر و بخصوص افزایش مصرف غذاهای چرب و آماده و نداشتن تحرک و فعالیت فیزیکی منظم باعث افزایش وزن و چاقی در بیشتر افراد شده است. یکی از عوارض این تغییر الگوی زندگی شیوع بیماری های مختلف و از جمله بیماری است.

از به

همانطور که اشاره شد چاقی به ویژه چاقی شکمی نقش مهمی در افزایش خطر به دارد. بر همین اساس، داشتن پیاده رویمنظم به میزان حداقل ۳۰ تا ۶۰ دقیقه در روز توصیه می شود.

اگر شما وقت رفتن به باشگاه ورزشی را ندارید، پیاده روی در مسیر کار یا پارک را می توانید جایگزین نمایید.حواستان باشد که ۳۰ دقیقه در طول روز، از بهترین راه‌های درمانی برای بهبود بیماری است.

تاثیر بر چیست

شایعترین بیماری مزمن کبد در کشورهای توسعه یافته است. اخیرا مقاله ای در مجله Journal of Hepatology منتشر شده که نشان میدهد صرفنظر از میزان و شدت آن میتواند برای افراد چاق با مفید باشد.

در واقع یکی از تظاهرات سندروم متابولیک است و در افراد چاق یا دیابتی زیاد دیده میشود. دارویی برای وجود ندارد ولی تغییر در روش زندگی مثل عوض کردن رژیم غذایی یا کردن و کاهش وزن میتواند به بهبود آن کمک کند.

چه های هوازی و آئروبیک و چه های مقاومتی میتواند چربی را چه در اندام ها و چه در داخل شکم و یا کبد کم کند. محققان دانشگاه سیدنی چهار گروه ۱۲ نفری از افرادی را که وزن بالا و داشتند به مدت هشت هفته تحت چهار نوع با شدت و مدت های متفاوت قرار دادند و در همه آنها شاهد کاهش ۲۹-۱۸ درصدی چربی کبد بودند.

این کاهش چربی کبد مستقل از کاهش وزن بود یعنی حتی اگر با وزن فرد هم کم نشده بود ولی چربی کبد کاهش میافت.

بیماران باید بدانند که باید مداوم انجام شود تا تاثیرگذار باشد نه اینکه ۲ روز آن را انجام دهند و ۳ روز انجام ندهند. ضمن اینکه لازم نیست این ۲۰ دقیقه یا یک ساعت، مداوم باشد، بیمار می‌تواند ۲ تا ۱۰ دقیقه یا ۴ تا ۱۵ دقیقه کند.

(Visited 2 times, 1 visits today)

مطالب مرتبط:
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.