خوراکی ها و غذاهای مناسب برای بیماران قلبی


ها و برای . نماگویا به نقل از سلامتی، مطالعات نشان می دهد مصرف مواد غذایی مناسب بدن را از بیماری های مختلف حفظ می کند. همچنین مطالعات نشان می دهد می توان با رژیم غذایی مناسب از ۷۰% بیماری های قلبی جلوگیری کنیم.

برای

آن چه برای سلامت قلب مناسب است برای سلامت مغز و سلامتی بدن نیز مناسب است.بهترین روش برای جلوگیری از بیماری های قلبی مصرف موادغذایی متنوع است. در این مقاله ۲۵ ماده غذایی مناسب برای سلامت قلب ذکر شده است. ترکیب این مواد غذایی در هفته به سلامتی شما کمک می کند.

ماهی سالمون غذایی مناسب برای

سرخ کردن و پختن این ماهی دارای اسیدهای چرب امگا ۳ باعث بهبود عملکرد سیستم سوخت و ساز می شود. این ماهی غنی از سلنیوم است؛ سلنیوم آنتی اکسیدانی است که از سیستم قلبی عروقی محافظت می کند.

ماهی ساردین غذایی مناسب برای

این ماهی کوچک نیز حاوی اسیدهای چرب امگا ۳ است و باعث افزایش کلسترول خوب و کاهش احتمال سکته قلبی می شود. سعی کنید این ماهی را به صورت تازه بخرید و از کنسروهای آن که حاوی مقدار زیادی نمک است اجتناب کنید.

جگر غذایی مناسب برای

جگر حاوی چربی است که برای قلب خوب است.

گردو غذایی مناسب برای

گردو غنی از اسیدهای چرب امگا۳، فیبر، ویتامین ای و فولات است؛ تمام این مواد باعث افزایش سلامتی قلب می شوند. گردو همچنین غنی از چربی های اشباع نشده می باشد. گردو غذایی سالم برای دیابت نیز می باشد.

بادام غذایی مناسب برای

بادام نیز مانند گردو غنی از امگا ۳ است و برای افرادی که گردو دوست ندارند توصیه می شود.

دانه های چیا غذایی مناسب برای

یک قاشق از این ماده غذای حاوی مقدار زیادی امگا۳ و ۶۰ کالری می باشد. همچنین باعث کاهش کلسترول بد خون می شود. این دانه ها را می توانید با ماست، سوپ و یا سالاد مخلوط کنید.

جو غذایی مناسب برای

یکی از مزایای مهم مصرف جو کاهش کلسترول خون می باشد. اما سعی کنید جو را به صورت غیرفراوری شده مصرف کنید.

زغال اخته غذایی مناسب برای

این میوه حاوی رسوراترول (نوعی آنتی اکسیدان قوی) و فلاونوئیدها و سایر آنتی اکسیدان هایی که باعث جلوگیری از بیماری های قلبی می شود، می باشد.

قهوه غذایی مناسب برای

مطالعات نشان می دهد قهوه غنی از آنتی اکسیدان است و باعث کاهش احتمال دیابت نوع ۲ می شود. بیش از سه فنجان قهوه در روز باعث افزایش قوه تشخیص و کاهش احتمال بیماری آلزایمر می شود.

چای سبز غذایی مناسب برای

مصرف چای سبز باعث کاهش فشار خون بالا می شود. این ماده غذایی دارای آنتی اکسیدان هایی است که باعث کاهش لختگی خون می شود.

شیر سویا غذایی مناسب برای

این ماده حاوی ترکیب آلی می باشد که باعث کاهش کلسترول خون می شود. برخلاف شیر حیوانات، این شیر حاوی کلسترول نمی باشد و مقدار چربی آن به طور طبیعی کم می باشد. همچنین این شیر حاوی نیاسین است که باعث افزایش جریان خون می شود.

شکلات غذایی مناسب برای

شکلاتی انتخاب کنید که حداقل دارای ۷۰% کاکائو باشد؛ این ماده باعث کاهش فشار خون بالا و افزایش جریان خون می شود. مطمئن شوید شکلات حاوی چربی های اشباع شده مانند روغن پالم نباشد.

کشمش غذایی مناسب برای

یک مشت کشمش باعث کاهش فشار خون بالا می شود. کشمش حاوی پتاسیم می باشد بنابراین باعث کاهش فشار خون بالا می شود و آنتی اکسیدان هایی که ایمنی بدن را افزایش می دهند را زیاد می کند.

بروکلی غذایی مناسب برای

این سبزی کلسترول کم، فیبر بالا و آنتی اکسیدان های زیادی دارد.

کلم بروکسل غذایی مناسب برای

این ماده غذایی برای سلامتی قلب مناسب می باشد. مزایای آن شامل کاهش التهاب در سیستم قلبی عروقی و افزایش سلامتی رگ های خونی می باشد.

گل کلم غذایی مناسب برای

گل کلم غنی از آنتی اکسیدان، فیبر و آلیسین می باشد. همچنین باعث کاهش احتمال حمله قلبی و کاهش کلسترول می شود.

سیب زمینی شیرین غذایی مناسب برای

این ماده غذایی غنی از ویتامین ث، کلسیم و آهن می باشد و باعث کاهش فشار خون می شود. پوست این ماده نیز حاوی مواد مغذی مناسب برای سلامت قلب می باشد.

غلات سبوس دار غذایی مناسب برای

مطالعات نشان می دهد غلات سبوس دار باعث تنظیم کلسترول خون می شوند. از مصرف غلات فرآوری شده بپرهیزید زیرا در گلوتن اشباع می شوند و این ماده باعث بیماری های قلبی مانند گرفتگی رگ و لختگی خون می شود.

سیب غذایی مناسب برای

این میوه را پوست نکنید زیرا تمام آنتی اکسیدان ها در پوست سیب است. سیب حاوی ژلاتین گیاهی می باشد که از جذب کلسترول و فیبری که باعث افزایش کلسترول می شود جلوگیری می کند.

پرتقال غذایی مناسب برای

منبع دیگر ژلاتین گیاهی پرتقال است که باعث کاهش فشار خون و تورم رگ ها می شود. مرکبات همچنین حاوی ماده شیمیایی می باشد که جریان خون را به قلب افزایش می دهد. بعلاوه ویتامین ث موجود در مرکبات در مقابل سکته از بدن محافظت می کند.

گریپ فروت غذایی مناسب برای

گریپ فروت نیز مانند پرتقال غنی از ویتامین ث است و باعث کاهش کلسترول خون و محافظت بدن از سکته قلبی می شود. (اگر قرص های قلب مصرف می کنید از مصرف این میوه اجتناب کنید زیرا هنگامی که با قرص ها ترکیب می شود ماده ای سمی ایجاد می کند).

آواکادو غذایی مناسب برای

این میوه دارای چربی های خوب است و به کاهش کلسترول خون و لختگی خون کمک می کند. اما این میوه کالری زیادی دارد.

غذایی مناسب برای بیماران قلبی

برای پخت و پز مناسب می باشد زیرا اسیدهای چرب اطراف قلب را اصلاح می کند. همچنین تحقیقات نشان می دهد این روغن باعث کاهش سفتی رگ ها می شود؛ سفتی رگ ها باعث بیماری های قلبی می شود.

غذایی مناسب برای بیماران قلبی

خالص حاوی مقدار بیشتری چربی خوب است. این روغن دارای آنتی اکسیدانی است که باعث کاهش لختگی خون و افزایش سلامت قلب می شود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

مطالب مرتبط:
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.