همراهی ۱۶ هفته کاهش کل چربی بدن با تغییرات مطلوب مارکرهای سرطان سینه (پستان)


۱۶ هفته با مارکرهای (). نماگویا – افزایش برخی مارکرهای خونی مانند هورمون‌های جنسی (تستوسترون و استروژن)، لپتین و عوامل التهابی با خطر مرتبط است. یک عامل خطر شناخته شده برای به پس از سنین یائسگی است. اما تاثیر افزایش چربی انباشته شده در ناحیه شکم بر بروز نامشخص است.

به گزارش شفا آنلاین: در سال‌های اخیر نقش چربی شکم <The role of abdominal fat d> در افزایش خطر بیماری‌های مختلف مانند بیماری قلبی – عروقی، دیابت نوع ۲ و روده بزرگ گزارش شده است.

افزایش برخی مارکرهای خونی مانند هورمون‌های جنسی (تستوسترون و استروژن)، لپتین و عوامل التهابی با خطر مرتبط است. برخی مطالعات نشان داده‌اند که این مارکرها اساساً در چربی‌های ناحیه شکم تولید می‌شوند. از طرفی، سایر مطالعات نشان داده‌اند که وزن با تغییر در سطوح خونی مارکرهای مرتبط است. به طور کلی این نتایج نشان می‌دهد که می‌تواند اثر مهمی بر مارکرهای داشته باشد.

به تازگی محققان هلندی ۲۴۳ زن یائسه دارای اضافه وزن را مورد مطالعه قرار دادند. این افراد در مدت ۱۶ هفته ۶-۵ کیلوگرم از وزن خود را دادند. نتایج نشان داد که بعد از ۱۶ هفته با مارکرهای مانند هورمون های جنسی و لپتین همراه بود. درحالیکه چربی شکم بیشتر با مارکرهای التهابی در ارتباط بود.

به گفته محققان مشخص شده که چربی شکم خطر برخی بیماری‌های مزمن را مستقل از چربی کل بدن افزایش می‌دهد. اما به نظر می‌رسد که به منظور هورمون‌های جنسی چربی کل بدن مهم‌تر است.
نکته عملی: چربی کل بدن و حفظ وزن در محدوده سلامت از بروز در سنین پس از یائسگی پیشگیری می‌کند.سپید

Your Doctor

مطالب مرتبط:
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*