علائم و نشانه های کمبود ویتامین د (D) در بدن


علائم و نشانه های د () در . نماگویا – بر اساس داده‌هایی که اخیرا از سوی فدراسیون بین‌المللی پوکی استخوان منتشر شده، حدود ۹۰ درصد از جمعیت امارات متحده عربی به دچار هستند. به گزارش ایسنا، شاید این آمار برای کشوری که آفتاب تند تابستانی دارد غیرواقعی به نظر برسد اما واقعیت این است که بسیاری از اماراتی‌ها از این رنج می‌برند.

بنا به گزارش WebMD، برای انجام بسیاری از عملکردها و فعالیت‌های حیاتی‌ِ ضروری است که از آن جمله می‌توان به فعالیت موثر و مفید سیستم ایمنی، عضلات، گردش خون و حتی رشد مناسب مغزی اشاره کرد.

همچنین مطالعات نشان داده است که این می‌تواند به اختلالات متابولیسم استخوانی، بیماری قلبی – عروقی، دیابت و حتی منجر شود.

در این مقاله به پنج نمونه از مهم در اشاره شده که به شما کمک می‌کند احتمال این را در بدنتان شناسایی کنید:

شکستگی‌های تنشی استخوانی (شکستگی ناکامل استخوان است که در اثر نیروهای کم اما تکرار شونده و در اثر خستگی استخوان اتفاق می‌افتد): این نوع شکستگی‌ها ناشی از کاهش تراکم استخوانی است. کلسیم و هر دو برای تقویت استخوان‌ها ضروری هستند. در واقع کلسیم برای استخوان سازی و برای کمک به جذب کلسیم در ضروری است. بر اساس مطالعه‌ای که در سال ۲۰۱۵ انجام شد در نیمی از بیماران مبتلا به شکستگی تنشی پس از انجام تست معلوم شد که این افراد دچار هستند.

درد مزمن: اگر دچار درد مزمن و دائمی و ضعف عمومی هستید که به درمان‌های انجام شده پاسخ نمی‌دهد احتمالا از رنج می‌برید. پزشکان دریافته‌اند که بین دردهای مزمن و این دارد و با یک درمان کم هزینه می‌توان این را برطرف کرد.

ضعف سیستم ایمنی: اگر زیاد مریض می‌شوید این فاکتور هم می‌تواند در ‌تان باشد. به گفته متخصصان پپتیدهایی را در سیستم ایمنی فعال می‌سازد که نقش آنها واکنش به میکروب‌ها و عوامل بیماری‌زا است.

ریزش مو: مطالعات نشان می‌دهد در تنظیم بیان ژنهایی که نقش تقویت رشد طبیعی پیاز مو را برعهده دارند، موثر است.

افسردگی: مطالعات روزافزون بین این و افسردگی است. هر چند در این مورد هنوز نتایج قطعی بدست نیامده و برخی محققان معتقدند که در واقع قرار گرفتن در نور خورشید در بالا بردن خُلق افراد افسرده نقش دارد. اما برخی متخصصان براین باورند که این می‌تواند برای بیماران افسرده‌ای که از شدید آن رنج می‌برند مفید باشد.

مطالب مرتبط:
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.