فواید بسیار زیاد ترکیب عسل و دارچین برای سلامتی و مبارزه با بیماری ها


می تواند موجب درد فراوان در مفاصل شود و اثر منفی بر میزان تحرک فرد داشته باشد. شما می توانید از برای تسکین استفاده کنید. این دو ماده به حفظ سلامت استخوان و تسکین درد مفصل کمک می کنند.

دو ماده طبیعی پر در جهان هستند که سلامت چشمگیری را ارائه می کنند. هر دو ماده از دارویی قدرتمند بهره می برند و هنگامی که با یکدیگر می شوند، سلامت آنها هر چه بیشتر افزایش می یابد.

از سلامت

به گزارش گروه سلامت عصر ایران به نقل از “ان‌‌بی‌آی”، عسل از گلوکز، فروکتوز و مواد معدنی مانند آهن، کلسیم، فسفات، کلر، پتاسیم، و منیزیم تشکیل شده است. همچنین، این ماده دارای ویتامین های B1، B2، B3، B5 و B6 است. افزون بر این، عسل از ویژگی های ضدعفونی، ضد التهابی، آنتی اکسیدانی، ضد باکتری و درمانی سود می برد.

دارچین یک منبع فوق العاده برای آنتی اکسیدان ها محسوب می شود. همچنین، این ماده حاوی ویتامین های A، E، D و K است. افزون بر این، دارچین از ضد التهابی و ضد میکروبی قوی بهره می برد.

دارویی این دو ابرماده غذایی اثری قوی روی بدن انسان دارد. آنها به همراه هم یک درمان طبیعی برای بسیاری از بیماری ها و فرمولی برای بسیاری از سلامت هستند. افزون بر این، به همراه هم از مزه فوق العاده خوبی سود می برند. در ادامه با برخی از این دو ماده بیشتر آشنا می شویم.

می تواند موجب درد فراوان در مفاصل شود و اثر منفی بر میزان تحرک فرد داشته باشد. شما می توانید از برای تسکین استفاده کنید. این دو ماده به حفظ سلامت استخوان و تسکین درد مفصل کمک می کنند.

دارچین دارای ضد التهابی و آنتی اکسیدانی است که به تورم، قرمزی و سفتی در مفاصل تحت تاثیر قرار گرفته کمک می کنند. افزودن عسل بر ضد التهابی و آنتی اکسیدانی می افزاید.

برای خوراکی، یک قاشق غذاخوری عسل خام را با نصف قاشق چایخوری پودر دارچین در یک فنجان آب گرم کنید. این نوشیدنی را هر روز صبح با معده خالی کنید.

برای استفاده موضعی، به نسبت مساوی پودر دارچین و عسل را با یکدیگر کنید. این را در ناحیه تحت تاثیر قرار گرفته بمالید. اجازه دهید ۳۰ دقیقه به همان حالت باقی بماند و سپس با استفاده از آب ولرم شستشو را انجام دهید. این کار را دو بار در روز انجام دهید.

نکته: اگر دارچین در پوست احساس سوزش ایجاد می کند از موضعی استفاده نکنید.

تقویت سیستم ایمنی

خوشمزه در تقویت سیستم ایمنی بدن انسان نیز موثر است. هر دو ماده از ضد باکتری و ضد ویروسی سود می برند که به بدن در و نابودی باکتری ها و ویروس های مضر کمک می کنند. همچنین، آنتی اکسیدان های موجود در به با رادیکال های آزاد در بدن کمک می کنند.

یک چهارم قاشق چایخوری پودر دارچین را با یک قاشق غذاخوری عسل ارگانیک کنید. این را دو بار در روز کنید. در صورت تمایل می توانید را در یک لیوان آب ولرم به همراه آب یک عدد لیمو کنید و این نوشیدنی را کنید.

این ترفند ساده سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند و از بیماری های معمولی مانند و آنفلوآنزا پیشگیری می کند.

با آکنه

به واسطه ضد میکروبی خود به بیماری های پوستی، مانند آکنه، کمک می کنند. همچنین، ضد التهابی آنها می تواند به علائم آکنه و از عفونت ها کمک کند. افزون بر این، عسل پوست را مرطوب نگه می دارد و از گرفتگی منافذ پوست که یکی از دلایل بروز آکنه است، می کند.

یک قاشق چایخوری عسل و نصف قاشق چایخوری پودر دارچین را با هم کنید.

این را روی ناحیه تحت تاثیر قرار گرفته توسط آکنه قرار دهید.

اجازه دهید به مدت ۱۰ دقیقه در همان حالت باقی بماند، سپس با آب گرم شستشو را انجام دهید.

این کار را یک یا دو بار در روز انجام دهید.

به همراه هم می توانند در رفع مشکلات مرتبط با موثر عمل کنند.

ضد التهابی این دو ماده به تورم اطراف ناحیه گلو که می تواند مسیرهای هوایی را مسدود کند و موجب آپنه شود، کمک می کنند. آپنه یکی از دلایل اختلال در محسوب می شود. همچنین، آنها به وزن کمک می کنند که گامی مهم در آپنه است.

افزون بر این، دارچین و عسل دارای آرامش بخش هستند که می تواند به بهتر کمک کند.

یک یا دو قاشق چایخوری پودر دارچین را در یک فنجان آب داغ کنید یا یک چوب دارچین ۲ اینچی را به مدت پنج دقیقه در آب داغ قرار دهید. یک قاشق غذاخوری عسل به آن اضافه کنید و پیش از این نوشیدنی را کنید.

همچنین، شما می توانید یک لیوان شیر گرم به همراه مقداری عسل و پودر دارچین را هر روز پیش از کنید.

کمک به وزن

در شرایطی که اثری جادویی برای وزن ندارند، اما هنگامی که به همراه در کنار رژیم غذایی و رژیم ورزشی مناسب قرار می گیرند، آنها می توانند روند وزن را هر چه بیشتر تسریع کنند.

آنتی اکسیدان های موجود در عسل می توانند به وزن و چربی کمک کنند، در شرایطی که دارچین عادات غذا خوردن را با هوس های غذایی تنظیم می کند، که عاملی کلیدی در مسیر وزن محسوب می شود. افزون بر این، دارچین سوخت و ساز را افزایش می دهد، که به وزن کمک می کند.

نصف یک قاشق چایخوری پودر دارچین را به یک فنجان آب داغ اضافه کنید.

اجازه دهید به مدت ۱۰ دقیقه دم بکشد.

یک قاشق چایخوری عسل ارگانیک، خام به آن اضافه کنید.

این نوشیدنی را دو بار در روز، یک بار صبح و یک بار شب کنید.

از سلامت

سلامت قلب

می توانند نقشی کلیدی در سلامت قلب ایفا کنند. محتوای آنتی اکسیدانی عسل به از تنگ شدن شریان ها کمک می کند. دارچین نیز به واسطه ضد التهابی در حفاظت از قلب و شریان های اطراف آن در برابر آسیب موثر عمل می کند.

هر دو ماده گردش خون را تحریک می کنند و به سطوح کلسترول کمک می کنند. سطح بالای کلسترول می تواند به آترواسکلروز (تصلب شرایین) یا تجمع پلاک در شریان ها منجر شود، که می تواند احتمال لخته شدن خون را افزایش داده و در نهایت به حمله قلبی یا سکته مغزی منجر شود.

مقداری عسل را روی نان تست خود مالیده و اندکی دارچین روی آن بپاشید. از این غذا در وعده صبحانه خود لذت ببرید.

کنترل قند خون

قابل توجهی برای افراد مبتلا به دیابت دارند. چندین در دارچین وجود دارند که گیرنده های انسولین را تحریک کرده و آنزیمی که آنها را غیر فعال می کند را مهار می کنند. از این رو، توانایی سلولی در استفاده از گلوکز افزایش می یابد.

عسل، زمانی که به حد اعتدال شود، در قند خون موثر است.

منظم نصف یک قاشق چایخوری دارچین که با یک قاشق چایخوری عسل شده است به سطوح قند خون کمک می کند.

همچنین، شما می توانید پودر دارچین را روی غلات صبحانه یا جو دوسر صبحانه خود بپاشید.

سرفه

دارچین و عسل دارای ضد باکتری و ضد ویروسی هستند که به با عفونت هایی که زمینه ساز و سرفه می شوند، کمک می کنند.

عسل گلو را پوشش داده و آن را آرام می سازد، که به تسکین ناراحتی ناشی از سرفه مداوم کمک می کند.

یک قاشق غذاخوری عسل خام را به یک لیوان آب گرم اضافه کنید.

نصف یک قاشق چایخوری پودر دارچین به آن اضافه کنید.

این نوشیدنی را دو بار در روز کنید.

زخم های جزئی

دارای کننده هستند که آنها را به ابزاری مفید برای مشکلات پوستی، به ویژه زخم ها و خراشیدگی های جزئی، تبدیل می کند.

افزون بر این، آنها توانایی با باکتری ها و التهاب را دارند که در زمینه پوست اهمیت دارند.

اندکی پودر دارچین را با دو تا سه قاشق چایخوری عسل خام کنید تا یک خمیر شکل بگیرد.

این خمیر را روی ناحیه تحت تاثیر قرار گرفته قرار دهید.

اجازه دهید ۱۰ تا ۱۵ دقیقه به همان حالت باقی بماند.

این کار را یک یا دو بار در روز در صورت نیاز انجام دهید.

نکته: اگر دارچین احساس سوزش در پوست ایجاد می کند از این درمانی استفاده نکنید. بهتر است ابتدا اندکی خمیر را روی پوست قرار دهید و شرایط را پیش از استفاده روی زخم بررسی کنید.

با

می تواند به مانند گاز یا سوء هاضمه کمک کند.

عسل به پاکسازی روده بزرگ از طریق حذف سموم کمک می کند. این ماده به افزایش جمعیت باکتری های خوب روده کمک می کند، که به گوارش بهتر منتج می شود. این شرایط به نوبه در و نفخ، گاز و بازگشت اسید معده به مری نقش دارد.

دارچین به افزایش سلامت و عملکرد دستگاه گوارش کمک می کند. این ماده در مدیریت ، مانند سوزش سردل و گرفتگی های معده، موثر عمل می کند. همچنین، دارچین از تشکیل گاز بیشتر می کند.

اندکی پودر دارچین را روی یک قاشق غذاخوری عسل بریزید.

این را پیش از وعده های غذایی خود برای از میل کنید.

مطالب مرتبط:
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*