التهاب مزمن کبدی با رژیم غذایی غربی مرتبط است؟!


با مرتبط است؟! نماگویا – داده های ما نشان می دهد رژیم غذایی، جنسیت، و درمان های متفاوت آنتی بیوتیکی موجب تغییر میکروبیوم های روده و همچنین وضعیت اسیدصفراوی شده و تاثیرات مختلفی بر التهاب دارد. طبق گزارش جدید تحقیقاتی، در موش های تغذیه شده با که سرشار از چربی و قند هستند، ابتلا به التهاب بخصوص در موش های نر بیشتر مشاهده شد.

به گزارش شفا آنلاین، التهاب بارزترین وضعیت در موش های نر تغذیه شده با بود.

این مطالعه ارتباط بین رژیم غذایی با تغییرات در میکروبیوم روده و همچنین خصوصیات اسید صفراوی را نشان می دهد و این احتمال را به دنبال دارد که پروبیوتیک ها و آگونیست های گیرنده اسید صفراوی برای پیشگیری و درمان التهاب و روند پیشرفت آن به بیماری های پیشرفته نظیر سودمند باشند.

یو جوی یونون وان، سرپرست تیم تحقیق و معاون بخش پاتولوژی و آزمایشگاه پزشکی در مرکز سلامت UC Davis کالیفرنیا، در این باره می گوید: «ما می دانیم که تغییر وضعیت از حالت استئاتوز ( چرب) به استاتوهپاتیت (التهاب در چرب) نقش مهمی در آسیب و سرطانزا بودن دارد. از آنجا که ۷۰٪ منبع خونی اش را از روده دریافت می کند، مهم است بدانیم چطور روده به گسترش بیماری کمک می کند.»

وی در ادامه می افزاید: «داده های ما نشان می دهد رژیم غذایی، جنسیت، و درمان های متفاوت آنتی بیوتیکی(Antibiotics) موجب تغییر میکروبیوم های روده و همچنین وضعیت اسیدصفراوی شده و تاثیرات مختلفی بر التهاب دارد.»

تم تحقیق در این مطالعه از موش های دارای کمبود FXR (FXR KO) استفاده کردند چراکه این موش ها ابزار مهمی برای فهم بهتر نقش رژیم غذایی و التهاب (Inflammation) در پیشرفت بیماری های از جمله هستند، و مهم تر اینکه بیماران مبتلا به سیروز یا دارای میزان کمFXR هستند.

محققان بعد از تغذیه برخی موش ها با دریافتند مصرف و عدم فعالیتFXR موجب افزایش سیگنال دهی التهاب می شود.

به گفته وان، «نتایج ما نشان می دهد پروبیوتیک ها و آگونیست FXR در پیشگیری و درمان التهاب و روند پیشروی آن به شکل بیماری های پیشرفته نظیر امیدوارکننده هستند.»

(Visited 1 times, 1 visits today)

مطالب مرتبط:
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.