وجود ترکیبی در توت فرنگی که به پیشگیری از آلزایمر کمک می کند

وجود ترکیبی در توت فرنگی که به پیشگیری از آلزایمر کمک می کند. نماگویا – متخصصان سلامت به وجود ترکیبی در توت فرنگی پی برده‌اند که می‌تواند به پیشگیری از آلزایمر کمک کند. به گزارش ایسنا، در این بررسی آمده است ترکیب طبیعی موجود در توت‌فرنگی و سایر میوه‌ها و سبزی‌ها می‌تواند به پیشگیری از بیماری آلزایمر و دیگر بیماری‌های پیش‌رونده عصبی مرتبط با افزایش سن کمک کند.

وجود ترکیبی در توت فرنگی که به پیشگیری از آلزایمر کمک می کند

وجود ترکیبی در توت فرنگی که به پیشگیری از آلزایمر کمک می کند

متخصصان آمریکایی در بررسی خود دریافتند درمان موش‌های آزمایشگاهی با ترکیب “فیسِتین” می‌تواند به کاهش “افت شناختی” و “التهاب مغز” منجر شود.

فیستین نوعی “فلاوانول” است که در انواع میوه‌ها و سبزیجات از جمله توت فرنگی، سیب، انگور، پیاز و خیار وجود دارد. این ترکیب نه تنها فاکتور رنگ دهنده میوه‌ها و سبزیجات به حساب می‌آید بلکه دارای خواص آنتی اکسیدانی است. در واقع این ترکیب به محدود کردن آسیب‌های سلولی ناشی از رادیکال‌های آزاد کمک می‌کند. فیستین همچنین موجب کاهش التهاب می‌شود.

به گزارش مدیکال نیوز تودی، طی ۱۰ سال گذشته متخصصان آمریکایی بررسی‌هایی انجام دادند که نشان می‌دهد خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی فیستین به حفظ سلول‌های مغزی در برابر اثرات فرسودگی کمک می‌کند.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.