فواید و خواص شگفت انگیز چای یاس از پیشگیری از سرطان تا …


و از پیشگیری از تا … . نماگویا – برای افرادی که سابقه شخصی یا خانوادگی در زمینه مشکلات قلبی عروقی دارند، چای، مانند ، می تواند کمک بزرگی در از مشکلات بیشتر باشد.

به عنوان یک چای گیاهی در نظر گرفته نمی شود، زیرا در حقیقت چای معمولی (سبز، سفید، سیاه) است که با گل های یاس عطر و طعم پیدا کرده تا مزه و رایحه ای منحصر به فرد داشته باشد.

از شگفت انگیز

به گزارش گروه سلامت عصر ایران به نقل از “ارگانیک فکتس”، از جمله فویاد سلامت می توان به خطر حملات قلبی، تقویت سیستم ایمنی، و از اشاره کرد.

کشور چین دارای تاریخی طولانی و مشهور در زمینه چای است و یاس یکی از محبوب‌ترین انواع چای در این کشور باستانی محسوب می شود. به نظر می رسد ریشه در کشور ایران دارد و از مسیر هند وارد چین شده است. صادرات به کشورهای غربی در آخرین سلسله های چین افزایش چشمگیری را تجربه کرد و تا به امروز نیز محبوبیت جهانی خود را حفظ کرده است.

یکی از دلایل محبوبیت بالای بسیار آن برای سلامت کلی بدن انسان است که از عناصر غذایی موجود در جوانه های چای ارگانیک ناشی می شود.

ویژگی های آنتی اکسیدانی

شاید تحسین شده‌ترین جنبه سطح بالای آنتی اکسیدان های موجود در این نوشیدنی خوش عطر و طعم باشد. برجسته‌ترین آنتی اکسیدان های موجود در کاتچین ها هستند. چای سبز رایج‌ترین محصول پایه برای است، اما با به این که کدام چای به عنوان پایه استفاده می شود، ویژگی های آنتی اکسیدانی مختلفی می توانند در دسترس قرار بگیرند. به عنوان مثال، چای سیاه سطوح بالایی از تئوفلاوین ها دارد، در شرایطی که چای سبز سطوح بالای کاتچین ها را ارائه می کند، اما آنها اثرات مشابهی روی بدن انسان دارند.

آنتی اکسیدان ها در بدن به شناسایی و نابودی عوامل مضر یا رادیکال های آزاد که می توانند زمینه ساز بیماری شوند و سیستم ایمنی را در معرض خطر قرار دهند، اقدام می کنند. کاتچین ها، آنتی اکسیدان هایی هستند که بیشتر کنندگان در پی آنها هستند، زیرا توانایی خود در از برخی بیماری های جدی را نشان داده اند.

سلامت قلبی عروقی

برای افرادی که سابقه شخصی یا خانوادگی در زمینه مشکلات قلبی عروقی دارند، چای، مانند ، می تواند کمک بزرگی در از مشکلات بیشتر باشد. کاتچین ها که در بسیاری از انواع یافت می شوند، نشان داده اند که عامل کلیدی در مهار اکسیداسیون کلسترول بد (LDL) هستند. التهاب ناشی از اکسیداسیون کلسترول بد در سرخرگ ها و سیاهرگ ها می تواند به حملات قلبی یا سکته های مغزی منجر شود. کاتچین های موجود در فرآیند اکسیداسیون را مهار می کنند، از این رو، فشار خون و سطوح کلسترول می یابند، و تهدیدات بلند مدت، مانند بیماری قلبی، قابل می شوند.

از

مبارزه با یکی از اهداف جهانی است و از این رو، هر چیزی که به از این بیماری کمک کند، همواره مورد قرار می گیرد. مطالعات نشان داده اند که چای، مانند ، ممکن است به از کمک کند. تمامی انواع چای سبز، که در بیشتر موارد از آنها تهیه می شود، نشان داده اند که از ویژگی های از برخوردار هستند، زیرا از محتوای پلی فنول ها بهره می برند. پلی فنول ها خط دفاعی کلیدی در برابر رادیکال های آزاد و دیگر مهاجمان مضر یا ‌زا در بدن محسوب می شوند. نشان داده است که در خطر به های ریه، پستان، و بسیاری انواع دیگر موثر عمل می کند.

همچنین، عناصر چای سبز بیان بیش از اندازه آنزیم های خطرناک که معمولا در تومورها و سلول های سرطانی یافت می شوند را مهار می کنند.

در مبارزه با ، توانایی خود به عنوان ابزاری موثر را نشان داده است. نوشیدن /سبز می تواند اثرات منفی که روی پروتئین های سرم مشخص دارد را معکوس کند، به عنوان یک تعدیل کننده برای افراد مبتلا به عمل کند، و به عنوان اقدامی پیشگیرانه برای افرادی که به مبتلا نیستند، مد نظر قرار بگیرد. توانایی متابولیز گلوکز مکانیزم اساسی است که شرایط دیابتی را ایجاد می کند، از این رو، عوامل تنظیم کننده مانند می توانند در یا درمان بیماری مفید باشند.

تسکین استرس

سیستم بویایی چیزی است که اغلب آن را نادیده می گیریم، اما این سیستم می تواند حسی بسیار قدرتمند باشد. مطالعات نشان داده اند که رایحه یاس می تواند بسیار مفید و آرامش بخش باشد. با این وجود، بوی یاس چیزی است که برخی آن را یک مزه اکتسابی نامیده اند و برخی مطالعات نشان داده اند افرادی که از این بو خوششان نمی آید، در صورت مواجهه با آن می توانند بیشتر مضطرب شوند.

اختلالات دستگاه گوارش

افزودن به رژیم غذایی عادی می تواند شانس برخورداری از معده ای سالم، گوارش تمام غذا، و از های دستگاه گوارش را افزایش دهد. حاوی آنتی اکسیدان های قدرتمندی به نام کاتچین ها است. این آنتی اکسیدان ها سلامت نواحی مختلف بدن از جمله دستگاه گوارش را می بخشند. آنها تعدادی از آنتی اکسیدان های درون سلولی را فعال می کنند و تعامل خوبی با آنزیم های دستگاه گوارش برای عملکرد روده سالم دارند. نوشیدن می تواند شکل گیری ناهنجاری های روده، بیماری ها و ها در معده و فرآیندهای مربوط به گوارش را دهد.

سیستم ایمنی

نوشیدن شامل تقویت سیستم ایمنی نیز می شوند. بسیاری از انواع و بیماری های ‌زا می توانند اثر سرکوب کنندگی سیستم ایمنی را داشته باشند و از این رو، کل سیستم ایمنی بدن انسان در معرض خطر قرار می گیرد و بدن در برابر بسیاری از عوامل بیماری‌زای دیگر آسیب پذیر می شود، که را نیز پیچیده‌تر می کند. ویژگی های ضد التهابی و آنتی اکسیدانی چای می توانند به تقویت سیستم ایمنی کمک کنند.

و درد مفصلی

یکی دیگر از اثرات مثبت ناراحتی مزمن مرتبط با و است. ماهیت ضد التهابی برخی عناصر ارگانیک در می توانند تورم و التهاب مفاصل را با مهار اکسیژن‌زنی ناخواسته سلولی دهند. منظم می تواند به معنای یا این شرایط باشد.

وزن

به طور معمول، افراد مبتلا به چاقی و اضافه وزن در پی روشی برای سریع و آسان وزن خود هستند و می تواند یکی از گزینه های خوب در این زمینه باشد. ویژگی های آنتی اکسیدانی به افزایش سوخت و ساز کمک می کنند و این شرایط کارایی سوخت و ساز ناشی از ورزش کردن را هر چه بیشتر افزایش می دهد و به بدن در پردازش سریع‌تر مواد مغذی کمک می کند. سوخت و ساز سریع‌تر یا کارامدتر به وزن کمک می کند، اما این کار باید همراه با تکنیک های دیگر وزن به عنوان یک عنصر مکمل و نه راه حلی مستقل مورد استفاده قرار بگیرد.

ویژگی های

چای یاس می تواند یک دیوار دفاعی در برابر عفونت های باکتریایی ایجاد کند و از این رو، به عنوان یک آنتی بیوتیک که می تواند به صورت امن به رژیم غذایی افزوده شود، مورد استفاده قرار بگیرد. مطالعات نشان داده اند که چای یاس می تواند اثرات باکتری ای کولای را در برخی سوژه های آزمایشی از بین ببرد. همچنین، این چای می تواند سرفه، و عفونت های گلو را تسکین دهد.

مطالب مرتبط:
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*