فواید خرما برای مغز، قلب و عروق، دستگاه گوارش و …


برای ، ، و … . نماگویا که از نخلستان‌های کشور‌های گرمسیر از جمله ایران بدست می‌آید موثرترین میوه برای محافظت از بدن در مقابل ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی است. بسیاری از افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی <Heart disease>برای درمان می‌توانند بهترین دارو‌ی طبیعی را در مناطق گرمسیری کره زمین بیابند.

به گزارش شفا آنلاین: که از نخلستان‌های کشور‌های گرمسیر از جمله ایران بدست می‌آید موثرترین میوه برای محافظت از بدن در مقابل ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی است.

دارای خواص درمانی فراوان برای بدن از جمله مقابله با بیماری‌های قلبی عروقی مانند بالا رفتن فشارخون، گرفتگی عروق و بروز حمله قلبی است.

را می‌توانید به انواع روش‌ها مصرف کنید، از جمله به صورت خام، خیس خورده، سرخ شده و کبابی، پوره، به همراه شیرینی و کیک، بهترین زمان برای استفاده از این میوه مغذی باتوجه به بالا بودن قند تشکیل دهنده آن نوبت صبحانه است تا در طول روز کالری دریافتی از با فعالیت فرد سوزانده شود و از طرف دیگر املاح و سایر مواد مورد نیاز بدن تامین شود.

تنظیم فشار خون

پتاسیم و منیزیم موجود در برای تنظیم و جلوگیری از افزایش فشار خون بسیار مفید است. این ماده غذایی همچنین سبب بهبود گردش خون و خونرسانی به اعضای بدن می‌شود.

تنظیم سطح کلسترول

خوردن سبب رسوب زدایی از رگ‌های خونی شده و سطح کلسترول را تنظیم می‌کند.

جلوگیری از سکته مغزی

پتاسیم اصلی‌ترین ماده غذایی توصیه شده توسط پزشکان برای جلوگیری از بروز سکته مغزی است، براین اساس کارشناسان مصرف روزانه ۴۰۰ گرم پتاسیم را به افراد به ویژه سالمندان توصیه می‌کنند.

علاوه بر ، موز نیز یکی دیگر از خوراکی های لذیذ و سرشار از ماده معدنی پتاسیم است.

درمان کم خونی و فقر آهن

مصرف خوراکی‌های حاوی آهن نقش بسیار موثری در تشکیل گلبول‌های قرمز و هموگلوبین در بدن دارد. در کنار پروتئین حیوانی یک ماده لذیذ برای درمان فقر آهن و مشکلات آن مانند خستگی، لاغری، ریزش موی سر، بی حالی، کاهش تمرکز و نظایر این‌ها است.

کارشناسان به ویژه مصرف روزانه را به زنان و دختران بالغ توصیه می‌کنند تا قاعدگی مانع از رسیدگی به وضعیت سلامت آن‌ها نشود.

درمان اسهال

یکی از بیماری‌های رایج به ویژه در فصول گرم سال، اسهال است که به دلایل مختلفی از جمله سطح ضعیف بهداشت، عوامل میکروبی، عفونی و باکتریایی مربوط می‌شود.

در به دلیل ماده پتاسیم عملکرد روده‌ها تقویت شده از بروز اسهال جلوگیری می‌شود.

درمان یبوست

در نقطه مقابل اسهال، یبوست قراردارد که به علت عمل نکردن روده‌ها اتفاق می‌افتد، خیساندن از شب قبل در آب و نوشیدن آب و در روزبعد می‌تواند بسیاریی از املاح و سموم را از بدن خارج کند و درنهایت از این میوه مغذی و مصرف آن به صورت ناشتا می‌توان به عنوان یک راهکار موثر برای تنظیم وزن استفاده کرد.

eyeopening

(Visited 3 times, 1 visits today)

مطالب مرتبط:
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.