ساخت نخستین واکسن درمان سرطان به صورت منحصربفرد در انسان


واکسن درمان به صورت در . نماگویابیماری پایان راه نیست، اما ضرب المثل قدیمی پیشگیری بهتر از درمان واقعیتی انکار ناپذیر است، به همین دلیل در جدیدترین ابداع پزشکی واکسن ضد ابتلا به ساخته شده است.

واکسن ضد برای پولدارها ساخته شد

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ متخصصان نخستین به صورت در را تولید و این نمونه را در دو آزمایش بالینی برروی افراد با موفقیت تست کرده اند.

هدف از ساخت این واکسن هدف گیری و نابودی تومور‌های در بدن هر فرد عنوان شده است، اساس کار این دارو تحریک سیستم ایمنی بدن برای واکنش هوشمندانه در برابر سلول‌های و نابودی آن‌ها بدون نیاز به اقداماتی، چون شیمی درمانی عنوان شده است.

این واکسن‌ها به طور برروی سلول‌های neoantigens تمرکز دارند، این سلول‌ها هنگام ابتلا به جهش پیدا می‌کنند و بسته به نوع افزایش یا کاهش پیدا می‌کنند.

گرانقیمت‌ترین واکسن ضد مخصوص میلیاردر‌ها ساخته شد. چالش سخت پیش روی دانشمندان تمرکز دقیق بر نابودی سلول‌های هدف بدون آسیب رساندن به سلول‌های سالم بدن است.

کارشناسان در اولین آزمایش در موسسه دانا- فاربر، نمونه‌های تومور شش بیمار مبتلا به ملانوما را دریافت کرده و در هریک از آن‌ها ۲۰ سلول جهش یافته شناسایی کرده اند.

سپس با انجام محاسبات و تحقیقات فراوان برای هر بیمار براساس ساختار ژنتیک و نوع او، واکسن طراحی شده و تزریق انجام گرفته است.

از ۶ بیمار، ۴ بیمار تا ۲۵ ماه پس از تزریق واکسن هیچ علامت بازگشت بیماری نشان داده نشده است و تنها دو بیمار که سابقه متاستاز داشته اند با بازگشت مجدد بیماری مواجه شده اند.

ساخت این واکسن‌ها بسیار گران و در حدود ۶۰ هزار دلار یا بیشتر است و هنوز در مراحل آزمایشی قراردارد و باید تحقیقات بالینی بیشتری برای آن انجام شود.همچنین کارشناسان امیدوار هستند بتوانند از این واکسن برای درمان انواع از جمله پروستات، مثانه و ریه استفاده کنند.

نتایج تحقیقات موسسه دانا- فاربر در خصوص ساخت در جدیدترین شماره مجله Nature به چاپ رسیده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

مطالب مرتبط:
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.