احتمال پراکندگی سلول‌های سرطانی با شیمی درمانی برای درمان سرطان بدخیم سینه


با برای درمان بدخیم سینه. نماگویا – محققان آمریکایی با بررسی عوارض جانبی در بدخیم سینه دریافتند که داروهای شیمیایی مورد استفاده در ، و مهاجرت آنها به سایر اندام‌ها را افزایش می‌دهد.

به گزارش ایسنا ، شاید برای همه بیماران مبتلا به انواع مخصوصا سینه، شیمی‌درمانی بهترین روش درمانی باشد، اما آمار مرگ‌ومیر سالانه ۱۱ هزار نفر از ۵۵ هزار زن تحت با داروهای شیمی‌درمانی در آمریکا به نوعی بیانگر عدم بازده درمانی این روش است.

به گزارش تلگراف،محققان معتقدند اگرچه شیمی‌درمانی در کوتاه مدت بافت تومور را کوچک و تقریبا غیرفعال می‌کند، اما عوارض منفی این روش درمانی در بلندمدت احتمال رشد مضاعف تومورها و پراکندگی آنها در سایر بافت‌ها را افزایش می‌دهد.

نتایج مطالعات اخیر نشان می‌دهد که با داروهای سمی احتمال فعال شدن مکانیسم بازیابی بدن را افزایش و به دنبال آن خطر رشد مجدد تومورهای سرطانی را زیاد می‌کند.

دکتر جرج کاراگیانیس، متخصص ‌شناسی از دانشگاه پزشکی آلبرت انیشتین نیویورک اظهار کرد: مطالعات ما نشان داد با روش شیمی‌درمانی شاید در مرحله اول با موفقیت‌هایی همراه باشد، اما پس از پایان یا کاهش دوز داروها، احتمال جدا شدن و پراکنده شدن افزایش می‌یابد.

وی در ادامه افزود: زنان تحت شیمی‌درمانی برای اطمینان از عدم پراکندگی در سایر اندام‌های بدن می‌توانند قبل از اقدام به شیمی‌درمانی از تومور نمونه برداشت کنند تا در آزمایشگاه تاثیر داروهای شیمی‌درمانی به صورت عینی مورد آزمایش قرار گیرد.

(Visited 2 times, 1 visits today)

مطالب مرتبط:
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.