ابداع دستگاهی برای تشخیص ساده سرطان مثانه توسط دانشمندان


دستگاهی برای مثانه توسط . نماگویا به نقل از سلامتی، توانسته‌اند دستگاهی را کنند که با اندازه‌گیری نوعی پروتئین در ادرار می‌تواند ابتلا به مثانه را تشخیص دهد.

ابداع دستگاهی برای تشخیص ساده سرطان مثانه توسط دانشمندان

دستگاهی برای مثانه توسط

تشخیص آسان مثانه

محققان توانستند دستگاهی را کنند که به راحتی آنچه که نشانه مثانه است را نشان می‌دهد.

بر این اساس، آزمایش ساده می‌تواند ثابت کند، فردی به این نوع شایع مبتلا است یا خیر، ضمن اینکه با این آزمایش می‌توان ۸۰ درصد پیش بینی کرد که آیا مثانه به بدن افرادی که درمان شده‌اند، برگشته یا این خطر کاملا دفع شده است.

دستگاهی که توسط شده است، نوعی پروتئین به نام “TERT” را نشان می‌دهد؛ افرادی که مبتلا به مثانه هستند، مقدار زیادی از این پروتئین را در ادرار خود دارند.

بر اساس‌ آمارها، مثانه شایع‌ترین در انگلیس است، همچنین مثانه دومین شایع ادراری-تناسلی در جهان است؛ با انجام آزمایش مثانه، به راحتی می‌توان از ابتلا و یا عدم ابتلا به این نوع آگاه شد و در صورت ابتلا با تشخیص به موقع آن را درمان کرد.

روش استاندارد فعلی که به نام سیتولوژی شناخته می‌شود، می‌تواند بازگشت مثانه را در افرادی که سابقه ابتلا به آن را داشته‌اند، فقط ۳۴ درصد تشخیص دهد.

مثانه در سفیدپوستان بیش از سیاه‌پوستان مشاهده می‌شود؛ لذا رعایت نکاتی که زمینه ابتلا به این را فراهم می‌کنند؛ در افراد سیاه‌پوست ضروری‌تر است. هر ساله بیش از ۱۰ هزار نفر در انگلیس به مثانه مبتلا می‌شوند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

مطالب مرتبط:
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.