۵ عادت غلطی که سلامت و زیبایی ناخن ها را از بین می برد!


۵ که سلامت و زیبایی ها را از بین می برد! نماگویا به نقل از سلامت نیوز – ها درست مانند پوست، اعضای آسیب پذیر بدن هستند و نیاز به مراقبت دارند، که البته مراقبت از آنها نیازمند کنارگذاشتن برخی عادات نادرست در زندگی است. به گزارش آوای سلامت ،در اینجا ۵ عادت نادرست که سلامتی ها را دچار آسیب می کند، بیشتر معرفی شده است:

بریدن یا کوتاه کردن کوتیکول : کوتیکول یا قاعده ، همان پوست بسیار نازک و بخشی از پوست و است که دائما در حال رشد بوده و به عنوان محافظ ها در برابر نفوذ باکتری ها عمل می کند. اگر شما جزو افرادی هستید که به منظور بلندتر دیده شدن هایتان اقدام به بریدن و کوتاه کردن کوتیکول می کنید، بدانید که به آنها آسیب می زنید. توصیه بر این است که کوتاه کردن کوتیکول را به برخی موقعیت های خاص اختصاص دهید و هر روز به کوتیکول ها کرم مرطوب کننده بزنید تا مرطوب بماند. هر چه این پوست نازک مرطوب تر باشد، ها استحکام بیشتری خواهند داشت.

5 عادت غلطی که سلامت و زیبایی ناخن ها را از بین می برد!

5 که سلامت و را از بین می برد!

نگه داشتن ها به مدت طولانی در آب: شستن زیاد دست ها باعث می شود ها حساس و آسیب پذیر شوند. اگر شغل یا سبک زندگی مجبورتان می کند روزانه چندین بار دست های خود را خیس کنید، حتما چندین بار نیز کرم به دست ها و ها بزنید. کرم های مخصوص ، آنها را برای ۳ تا ۴ بار شستشو مقاوم می کنند. به جای صابون زدن دست ها، از ژل های شستشو استفاده کنید.

استفاده از ترکیبات شیمیایی: تماس مستقیم و مدام با ها و محصولات شیمیایی باعث آسیب پذیری و شکنندگی ها می شود و از رشد درست آنها جلوگیری می کند. نباید فراموش کنید که ها ضمیمه پوست هستند. هر آنچه به پوست آسیب می زند، ها را نیز بی نصیب نمی گذارد. هنگام نظافت خانه، باغبانی و به طور کلی استفاده از ها و محصولات شیمیایی، حتما از دستکش استفاده کنید.

رژیم های لاغری سفت و سخت: افرادی که به مدت ۲ یا ۳ ماه رژیم های لاغری سخت می گیرند، تاثیر آن را روی هایشان ملاحظه خواهند کرد. این نوع رژیم ها، ها را نرم و شکننده می کنند که علامت کمبود ویتامین ها و مواد مغذی مورد نیاز سلامت ها است. واقعیت این است که ها نیز برای زیبا و سالم بودن نیاز به همان مواد مورد نیاز موها دارند. توصیه ها بر این است که برنامه غذایی متنوع و متعادلی داشته باشید. استفاده از غذاهای دریایی برای جذب مواد مغذی مورد نیاز ها لازم است. تخم مرغ ویتامین ب ۵ بدن را تامین می کند و ماهی برای جذب اسیدهای چرب ضروری از اهمیت بالایی برخوردار است.

سیگار کشیدن: مصرف دخانیات علاوه بر زرد کردن ها در کار خون رسانی به انتهای بدن نیز اختلال ایجاد می کند. معمولا های افراد سیگار به درستی رشد نمی کند. یادتان باشد که ها همیشه در معرض آسیب های خارجی قرار دارند و سیگار کشیدن استرس مضاعفی به آنها وارد می کند. بنابراین بهترین کار ترک آن است.

منبع:huffingtonpost

(Visited 11 times, 1 visits today)

مطالب مرتبط:
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.