کاهش خطر ابتلا به زوال عقل یا آلزایمر با مصرف روزانه پرتقال و مرکبات


به یا با و . نماگویا – نتیجه یک مطالعه نشان می دهد که میانسالان و سالخوردگان با و سایر ، از مغز خود محافظت می کنند به طوری که خطر ابتلا به و یا در انها به میزان ۲۵ درصد کاهش می یابد. به گزارش ایرنا ، محققان دانشگاه توکیو در ژاپن در این مطالعه متوجه شدند که هر نوع میوه ای از خانواده مانند ، گریپ فروت، لیمو می تواند احتمال ابتلا به بیماری درمان ناپذیر را به اندازه تقریبا یک چهارم کاهش دهد.

یافته های مطالعه محققان نشان می دهد که مصرف میوه های طعم دار می تواند سلاح قدرتمندی در برابر ابتلا به این بیماری باشد که به عنوان یک اپیدمی مدرن در حال ظهور است.

به گزارش روزنامه دیلی میل،تاکنون مطالعات متعددی نشان داده اند که به طور کلی، میوه های خانواده می توانند از مغز در برابر آسیب های منجر به یا منجر می شوند، محافظت کنند.

اسید سیتریک حاوی ماده شیمیایی نوبیلیتن است که در آزمایشات حیوانی مشخص شده است باعث کاهش و یا معکوس کردن اختلال حافظه می شود.

اما مطالعه جدید محققان ژاپنی که در مجله British Journal of Nutrition منتشر شد، اولین مطالعه بزرگی است که به بررسی تاثیر مصرف میوه های خانواده بر شمار زیادی از افرادی پرداخته است که در معرض بیشترین میزان خطر ابتلا به قرار دارند.

محققان در این مطالعه بیش از ۱۳ هزار زن و مرد میانسال یا مسن را برای چند سال مورد بررسی قرار دادند و متوجه شدند افرادی که هر روز مصرف می کردند در قیاس با افرادی که این میوه ها را کمتر از دو بار در هفته مصرف می کردند، ۲۳ درصد کمتر در معرض احتمال قرار گرفتند. .

در این مطالعه جدید، محققان بزرگسالان مسن را به مدت ۷ سال مورد پیگیری قرار دادند تا متوجه شوند چند نفر از آنها به مبتلا شدند.

آنها دریافتند که میزان ابتلا به در میان افرادی که دستکم یک بار در روز میوه های خانواده را مصرف می کردند به اندازه قابل توجهی کمتر از افرادی بود که این میوه ها را کمتر از دو بار در هفته مصرف می کردند.

محققان در گزارشی نوشتند که براساس برخی مطالعات بیولوژیک، تاثیرات پیشگیرانه ای در برابر آسیب شناختی دارند. اما تاکنون هیچ مطالعه ای ارتباط میان مصرف و نرخ ابتلا به را بررسی نکرده بود و تنها نتایج این مطالعه اخیر نشان می دهد مصرف مکرر تا چه میزان با به ارتباط دارد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

مطالب مرتبط:
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.