مبارزه با بیماری آلزایمر با داروی بیماری صرع


با بیماری با داروی بیماری . نماگویا – نتایج یک آزمایش نشان می‌دهد داروی معمول برای می‌تواند فعالیت مغزی مختل شده در بیماران مبتلا به را به حالت عادی بازگرداند. به گزارش ایسنا، این درمان‌ناپذیر یک دهم افراد بالای ۶۵ سال را درگیر می‌کند و به همین دلیل تحقیقات علمی گسترده‌ای برای درمان آن انجام گرفته و نتایج این تحقیق می‌تواند امیدوارکننده باشد.

بیماران مبتلا به در معرض فزآینده خطر ابتلا به هستند اما اکثریت آنان دچار حمله با علائم قابل توجه نمی‌شوند. همچنین تحقیقات نشان می‌دهد در بسیاری از چنین بیمارانی فعالیت مغزی ‌مانند تشخیص داده نمی‌شود و احتمالا به برخی علائم شناختی منجر می‌شود که بیماران تجربه می‌کنند.

گروهی از متخصصان دانشکده پزشکی هاروارد به بررسی روی داروی ضد پرداختند تا مشخص شود آیا این دارو می‌تواند روی فعالیت مغز بیماران مبتلا به تاثیر داشته باشد.

داروی بررسی شده لوتیراستام (LEV) است که معمولا در درمان استفاده می‌شود. این دارو پیش از این روی موش‌های مبتلا به بررسی شده و نشان دهنده تاثیر مثبت آن در عادی کردن فعالیت مغزی آنها بوده است.

همچنین مطالعات پیشین حاکی از آن است که دوز پایین این دارو می‌تواند قدرت حافظه را در افرادی با نارسایی خفیف شناختی تقویت کند.

به گزارش مدیکال نیوزتودی، اکنون محققان به انجام تست نهایی این دارو در بیماران مبتلا به پرداخته‌اند که نتایج به دست آمده آن امیدبخش بوده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

مطالب مرتبط:
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.