× بستن تبلیغات

ساخت دستگاه ضد میگرن توسط محققان آمریکایی

ساخت دستگاه ضد میگرن توسط محققان آمریکایی. نماگویا – محققان آمریکایی دستگاهی را اختراع کرده اند که با سرد و گرم شدن درون گوش، شما را از شر میگرن خلاص می‌کند.

دستگاه ضد میگرن به بازار می آید

پژوهشی توسط محققان بر روی دستگاهی در دانشگاه کنت انجام شد که هدف آن کمک به افرادی است که دچار سردرد‌های روزانه یا همان میگرن هستند.این دستگاه با استفاده از روشی به نام “تحریک دهلیزی کالریک”، باعث ایجاد حرارت درون گوش می‌شود و اندام‌های مرتبط با تعادل در گوش داخلی را فعال می‌کنند که فعالیت این عضو بر فعالیت‌های مغزی نیز تاثیر سوء می‌گذارد.

ساخت دستگاه ضد میگرن توسط محققان آمریکایی

ساخت دستگاه ضد میگرن توسط محققان آمریکایی

عملکرد این دستگاه به صورت آزمایشی بر روی ۸۱ نفر در ایالات متحده و بریتانیاانجام شد که از بین آنان چهار تا ۱۴ نفر سردرد‌های میگرنی را ماهی یک بار تجربه می‌کردند.پلاسیبو یا دارونما به معنی «من خوب خواهم شد» به استفاده از روش‌های درمانی تلقینی گفته می‌شود که می‌تواند با فریب بیمار، اثر مثبتی در روند بهبودی وی داشته باشد.

اثر درمانی که از به کار بستن چنین روش‌هایی حاصل می‌شود را نیز اثر پلاسیبو می‌نامند.اما افرادی که از دستگاه CVS برای ۲۰ دقیقه در روز به مدت سه ماه استفاده کنند نتیجه قابل قبولی را مشاهده می‌کنند همچنین این دستگاه از راه دور کنترل و نیرودهی می‌شود.

در پایان این سه ماه مشخص شد گروهی که از این دستگاه استفاده کرده بودند به طور متوسط ۳.۶ روز کمتر در ماه به میگرن دچار می‌شدند و این در حالی بود که گروه دارونما فقط ۰.۹ روز کاهش درد را تجربه کردند.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.