ارتباط بیماری پارکینسون با ابتلا به سرطان پوست


ارتباط بیماری با ابتلا به پوست. نماگویا – نتایج یک آزمایش نشان می‌دهد که افراد مبتلا به بیماری بیشتر احتمال دارد دچار (ملانوما) شوند. به گزارش ایسنا، متخصصان علوم پزشکی در آمریکا با بیان اینکه بین بیماری و ارتباط وجود دارد اظهار داشتند: مبتلایان به چهار برابر بیشتر در معرض ابتلا به هستند و برعکس، افراد مبتلا به ملانوما چهار برابر بیشتر با خطر ابتلا به مواجه‌اند.

اگرچه پزشکان در مورد ارتباط بین این بیماری‌ها اطلاعاتی بدست آورده بودند اما هنوز مشخص نیست چرا ابتلا به یکی از این بیماری‌ها خطر دچار شدن به دیگری را افزایش می‌دهد.

متخصصان در مرکز درمانی “مایو کلینیک” آمریکا اظهار داشتند: باید آزمایش‌ها و تحقیقاتی که در آینده انجام می‌شوند بر تشخیص ژن‌های مشترک، واکنش‌های ایمنی و قرار گرفتن در معرض فاکتورهای زیست محیطی که این دو بیماری را با هم مرتبط می‌کنند متمرکز شوند.

متخصصان همچنین معتقدند در صورتی که بتوان به علت ارتباط بین بیماری و پی برد بهتر می‌توان به بیماران و خانواده‌های آنان در مورد خطر ابتلا به این بیماری‌ها مشورت داد.

به گزارش مدیکال نیوز تودی،‌ متخصصان در بررسی‌های پیشین خود دریافته بودند داروی “لوودوپا” که برای درمان توصیه می‌شود در بروز بیماری نقش دارد اما یافته‌های جدید، این تئوری مطرح شده در گذشته را تایید نمی‌کند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

مطالب مرتبط:
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.