کاهش ۸۶ درصدی شانس ابتلا به سرطان روده بزرگ با رژیم غذایی مدیترانه‌ای


کاهش ۸۶ درصدی به روده بزرگ با . نماگویا – رژیم متداول مدیترانه‌ای شامل مصرف زیاد میوه، سبزیجات و حبوبات، مغزیجات آجیلی و دانه‌ها، غلات کامل، ماهی و مرغ، و نسبت بالای اسیدهای چرب مونواشباع نشده تا اشباع شده و همچنین مصرف اندک گوشت قرمز، الکل و نوشابه‌های قندی است.

کاهش 86 درصدی شانس ابتلا به سرطان روده بزرگ با رژیم غذایی مدیترانه‌ای

کاهش ۸۶ درصدی به روده بزرگ با

شفا آنلاین: مطالعات نشان می‌دهد مصرف که سرشار از میوه و ماهی است و کاهش مصرف نوشابه‌ها تا ۸۶ درصد به پیشگیری از روده بزرگ کمک می‌کند.

روده بزرگ <Colon Cancer>ناشی از پلیپ روده است و با رژیم غذایی کم فیبر و مملو از گوشت قرمز، الکل و غذاهای پرکالری مرتبط است. افراد تحت مطالعه شامل ۸۰۸ در رده سنی ۴۰ تا ۷۰ سال بودند که از رژیم غذای مدیترانه‌ای پیروی می‌کردند. این افراد تحت غربالگری یا کولونوسکوپی تشخیصی قرار گرفتند.

رژیم متداول مدیترانه‌ای شامل مصرف زیاد میوه، سبزیجات و حبوبات، مغزیجات آجیلی و دانه‌ها، غلات کامل، ماهی و مرغ، و نسبت بالای اسیدهای چرب مونواشباع نشده تا اشباع شده و همچنین مصرف اندک گوشت قرمز، الکل و نوشابه‌های قندی است.

به گفته محققان، مصرف دو تا سه مولفه از این رژیم غذایی، در مقایسه با عدم رعایت هیچ یک، احتمال ابتلا به پلیپ پیشرفته را تا نصف کاهش می‌دهد.

سپید

(Visited 1 times, 1 visits today)

مطالب مرتبط:
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.