اثرات دیابت بر سلامت و روابط جنسی؛ راههای افزایش عملکرد جنسی در افراد مبتلا


بر سلامت و ؛ در . نماگویا به نقل از سلامتی، چه تاثیری بر می تواند داشته باشد؟ چه اختلالاتی در میل جنسی دو طرف ایجاد می کند؟ ، میتواند بر سلامت جنسی هردو جنس چه مرد و چه زن، از طریق راه های زیر اثر بگذارد.


۱- اثر بر جنسی زنان مبتلا

آسیب عصبی ناشی از ، میتواند بر روی توانایی حس جنسی و تحریک پذیری و انگیختگی در زنان اثر بگذارد. این تآثیر میتواند با از دست دادن روان کننده های واژینال باشد، که به نوبه خود باعث آمیزش جنسی دردناک و در نتیجه کاهش توانایی تجربه ارگاسم ، خواهد شد. هنگامی که یک زن مبتلا به ، وارد دوره یائسگی میشود، ممکن است افت ناگهانی سطح قند خون را تجربه کند؛

این تجربه بر ارتباط جنسی موفق وی اثر می گذارد، چون ناچار است قبل از هر بار ارتباط جنسی، میزان قند خون خود را کنترل کند. همچنین در طی آمیزش نیز، ممکن است نشانه های قند خون را تجربه کند این مسئله ممکن است رابطه جنسی را در عوض یک رابطه لذت بخش، تبدیل به یک تجربه همراه با ناراحتی سازد.

زنان مبتلا به ، بیشتر به انواع عفونت ها از قبیل:

برفک

التهاب مثانه

عفونت مجاری ادراری

مبتلا میشوند.

۲- اثر بر جنسی مردان مبتلا

مردان مبتلا به ، اغلب با کاهش سطح تستوسترون خود روبرو خواهند شد، که این مسئله نیز بر میل جنسی آنها اثر دارد. مشکل اصلی در ارتباط جنسی موفق مردان مبتلا به ، ناتوانی در رسیدن و یا حفظ نعوظ است . برطبق آمار مرکز جاسلین، تخمین زده شده که ۵ درصد مردانی که ۱۰ سال از عمر آنها می گذشت، تجربه اختلال نعوظ داشتند.

برای اینکه یک مرد به نعوظ برسد، جریان خون قابل توجهی برای رسیدن به عضو تناسلی او، ضروری است. ، باعث آسیب به عروق خونی می شود که وظیفه رساندن جریان خون را به عضو تناسلی مرد، به عهده دارد. ، همچنین میتواند باعث آسیب عصبی که ارتباط بین مغز فرد مبتلا و آلت جنسی او را به عهده دارد، خواهد شد؛ این آسیب عصب ، کار حفظ نعوظ را بسیارمشکل ترخواهد کرد.

۳- بیماری بر دو جنس

افرادی با ، ممکن است احساس خستگی داشته باشند. آنها اغلب، زمان زیادی را صرف کنترل خود میکنند، که ممکن است باعث کاهش میل جنسی در آنها به طور کلی شود.

گاهی برخی ، یک پمپ انسولین جاسازی شده بر روی بدن خود دارند. این دستگاه به فرد مبتلا اجازه می دهد که در صورت نیاز، مقداری انسولین به جریان خون خود تزریق کند. این کار باعث می شود سطح قندخون، حفظ شده و فرد قادر به لذت از ارتباط جنسی بطور خود به خود خواهد بود.

، همچنین ممکن است شماری از روانی بیماری را نیز، تجربه کنند؛ این تاثیر نیز، به نوبه خود، ارتباط جنسی موفق را برای آنها مشکل ترخواهد کرد. مثال هایی در این زمینه شامل: اضطراب، نگرانی از افزایش وزن، افسردگی، انزوا، تنهایی و ازدست دادن عزت نفس می باشد.

داروها، قادرند افرادی را که برای روان خود، در نتیجه ابتلا به نگران هستند، درمان کنند. داروهای شناخته شده ای مثل مهارکننده های انتخابی سروتونین( پروزاک – زولوفت). اگر چه این داروها می توانند به کاهش وقوع افسردگی کمک کنند، اما همچنین میتوانند نتایجی را نیز، در کاهش میل جنسی فرد، داشته باشند.

۴- درمان برای بالا بردن

در جلوگیری از آسیب عصب، که میتواند دلیل مشکلات جنسی فرد باشد، نگهداری سطح قند خون، حیاتی است. روش های کنترل قندخون، شامل استفاده از انسولین، مصرف دارو و تست کردن منظم سطح گلوکز خون می باشد.

۵- درمان های انتخابی برای مردان مبتلا

داروهای زیادی برای بالا بردن جریان خون و ثابت نگه داشتن توانایی و حفظ نعوظ در مردان، از طرف پزشکان تجویز می شود. گرچه این داروها برای همه مردان مبتلا به مناسب نیست، بخصوص افرادی که همزمان با ، دچار فشار خون بالا و یا اختلالات قلبی نیز هستند.

برخی از مردان مبتلا، ممکن است روش های مکانیکی را برای بالا بردن جریان خون ، پیدا کنند؛ استفاده از پمپ خلاء و تزریق به آلت تناسلی ، ازجمله این روشهای مکانیکی است.

۶- درمانهای انتخابی برای زنان

زنان مبتلا، ممکن است تمایل به استفاده از روان کننده های واژینال، قبل از ارتباط جنسی و برای کاهش درد، داشته باشند. فقط باید مطمئن شوند این روان کننده ها بر پایه آب بوده و حتما ازداروخانه خریداری شوند.

۷- درمان جایگزینی هورمون

این نوع درمان، میل جنسی را در هر دو جنس، بالا می برد. البته میتواند عوارض جانبی نیز، به همراه داشته باشند.

۸- تغییرات سبک زندگی ، را بالا می برد

زندگی با یک سبک سالم، راه مهمی برای رسیدن به یک ارتباط جنسی موفق نیز هست؛ چه در مردان و چه در زنان مبتلا به . این سبک زندگی، شامل داشتن یک رژیم غذایی سالم و ورزش منظم، همزمان، هم بر جسمی و هم بر روان فرد اثر گذاشته و در نتیجه باعث برقراری یک ارتباط جنسی موفق نیز خواهدشد.

(Visited 5 times, 1 visits today)

مطالب مرتبط:
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.