فواید رابطه جنسی موفق روی بدن، روحیه و اعتماد به نفس، سرطان و …


رابطه جنسی روی ، و ، و … . نماگویا – محققان می‌گویند رابطه زناشویی، اگر در زمان مناسب و منظم انجام شود، می‌تواند سلامت شما را تضمین کند. اگر حرف‌های محققان را جدی بگیریم، می‌توانیم بگوییم که بالا رفتن سن ازدواج یکی از دلایل شایع شدن بیماری‌های رنگارنگی است که این روزها پیر و جوان را درگیر کرده است. ، اگر مستمر و منظم انجام شود، می‌تواند عمر شما و همسرتان را طولانی کند و فوایدی راکه در ادامه می‌آوریم به سلامت شما برساند.

برای

محققان می‌گویند رابطه زناشویی، اگر در زمان مناسب و منظم انجام شود، می‌تواند سلامت شما را تضمین کند. اگر حرف‌های محققان را جدی بگیریم، می‌توانیم بگوییم که بالا رفتن سن ازدواج یکی از دلایل شایع شدن بیماری‌های رنگارنگی است که این روزها پیر و جوان را درگیر کرده است.

از نظر پژوهشگرانی که تاثیر این ارتباط بر سلامت جسم و روان را بررسی می‌کنند، قرار نیست این رابطه تنها وابستگی شما دونفر را بیشتر کند؛ بلکه ارتباط زناشویی میان شما و همسرتان، می‌تواند به سلامت جسم و روان هردوی شما خدمات بزرگی برساند. «Webmd» نوشته است که محققان در بررسی‌های مختلف، دریافته‌اندرابطه جنسی ، اگر مستمر و منظم انجام شود، می‌تواند عمر شما و همسرتان را طولانی کند و فوایدی راکه در ادامه می‌آوریم به سلامت شما برساند.

فشارتان پایین می‌آید

نگران نباشید؛ اگر با فشارخون بالا دست و پنجه نرم می‌کنید، قرار نیست نگران سلامت‌تان بعد از برقراری رابطه زناشویی باشید. محققان می‌گویند این رابطه می‌تواند مثل یک داروی فشارخون عمل کرده و حال شما را بهتر کند. از نظر محققان رابطه زناشویی نه تنها استرس را کم می‌کند، بلکه در صورتی که منظم و مداوم باشد، فشارخون را هم پایین می‌آورد. طبیعی است که با حذف شدن این دو عامل خطر، یعنی استرس و فشار خون، قلب شما سالم‌تر می‌ماند و کمتر به بیماری‌های کلیوی دچار می‌شوید و خطر سکته مغزی هم از شما دور می‌شود.

اگر هر روز به یک بیماری دچارید، باید به رابطه‌ای که با همسرتان دارید، نگاه کنید. در صورتی که مدتی است رابطه میان شما سرد شده، طبیعی است که بیماری‌های مختلف ‌تان را هدف قرار دهند. محققان می‌گویند یک یا دو بار ارتباط زناشویی در هفته میزان یک آنتی بادی به نام ایمونوگلوبین A در را بیشتر می‌کند و باعث می‌شود که در برابر سرماخوردگی و سایر عفونت‌ها ایمن شوید. از نظر آنها تاثیر رابطه زناشویی آنقدر زیاد است که می‌تواند سیستم ایمنی را تا ۳۰ درصد قوی‌تر کند.

گذشته از این، بررسی‌ها نشان می‌دهد که رابطه زناشویی اثری مشابه ورزش کردن روی می‌گذارد و به بهبود عملکرد قلب و عروق، افزایش توان، انعطاف‌پذیری و تعادل کمک می‌کند.

‌تان بالا می‌رود

تازگی‌ها نمی‌توانید از حق‌تان دفاع کنید و حس می‌کنید به اندازه دیگران توانا و باارزش نیستید؟ شاید صمیمیت میان شما و همسرتان کم شده که چنین احساسی می‌کنید چراکه به باور محققان، کسانی که ارتباط زناشویی موفقی ندارند، ‌شان پایین است و در مقابل رابطه زناشویی می‌تواند به بالا رفتن کمک کند.

با شما کمتر درد می‌کشید

اکسی‌توسین تنها عشق را در روابط زن و شوهرها به جریان نمی‌اندازد. وقتی این هورمون بیشتر ترشح می‌شود، اندروفین بیشتری در افراد آزاد می‌شود و به همین دلیل کمتر دردهای جسمانی را احساس می‌کنند. در نتیجه رابطه زناشویی و مستمر ترشح اکسی توسین بیشتر می‌شود و در نتیجه آن سردرد، درد ناشی از التهاب مفاصل و علائم سندرم پیش از قاعدگی هم کمتر می‌شود.

با نمی‌گیرید

رابطه زناشویی سالم به همین‌جا محدود نمی‌شود. آقایانی که با همسرشان رابطه زناشویی خوشایند و انزال مکرر را تجربه می‌کنند، کمتر با خطر ابتلا به پروستات روبه‌رو می‌شوند. از نظر محققان مردانی که پنج یا بیشتر از پنج بار در هفته انزال می‌شوند، به ویژه اگر در دهه سوم زندگی‌شان باشند، تا یک سوم کمتر با خطر ابتلا به پروستات روبه‌رو خواهند بود. شاید همین یافته کافی باشد تا آقایان برای پایین آمدن سن ازدواج کاری بکنند.

البته تنها آقایان نیستند که از این رابطه فایده می‌برند. بررسی‌های دیگری نشان داده است که منظم و مداوم می‌تواند خطر دچار شدن به سینه را در زنان نیز پایین بیاورد. به گفته محققان حتی یک‌بار در ماه رابطه زناشویی داشتن هم می‌تواند به شکل معناداری احتمال دچار شدن زنان به این را پایین بیاورد.

با افسرده نمی‌شوید

تنها علاقه میان شما و همسرتان نیست که می‌تواند بعد از ازدواج از افسردگی و آسیب‌های روانی نجات‌تان دهد. اگر در رابطه میان شما و همسرتان جای مشخصی برای ارتباط زناشویی وجود نداشته باشد، نمی‌توانید به سالم ماندن روان‌تان امیدوار باشید. آنچه پژوهشگران ثابت کرده‌اند، این است که ارتباط زناشویی مطلوب حال را خوب می‌کند و احتمال افسردگی را هم پایین می‌آورد. بررسی‌ها نشان می‌دهد افرادی که رابطه زناشویی خوبی را تجربه می‌کنند، شادتر و سالم‌تر از دیگران می‌مانند.

گذشته از این، این رابطه صمیمیت میان زن و شوهرها را بیشتر می‌کند و باعث می‌شود روابط عاطفی‌شان استحکام بیشتری پیدا کند. سطح هورمون اکسی توسین که به هورمون عشق و محبت معروف است، با چنین رابطه‌ای بالا می‌رود و همین افزایش اکسی‌توسین باعث می‌شود تعهد و اعتماد میان زن و شوهرها بیشتر شود.


با نابارور نمی‌شوید

ناباروری همیشه نیاز به درمان‌های دارویی پرهزینه ندارد. گاهی سردی میان شما و همسرتان می‌تواند قدرت باروری شما را کاهش دهد و حتی اسپرم‌های همسرتان را هم ناتوان و ضعیف کند. محققان می‌گویند مردهایی که یک روز در میان رابطه زناشویی برقرار می‌کنند، اسپرم‌های قوی‌تری دارند و زودتر می‌توانند به آرزوی پدر شدن برسند.

با ‌تان قوت می‌گیرد

مستمر می‌تواند مردها را مردتر و زن‌ها را زن‌تر کند. محققان می‌گویند با استمرار چنین رابطه‌ای تستوسترون بیشتری در آقایان آزاد می‌شود و عضلات و استخوان‌های‌شان هم قوی‌تر و محکم‌تر می‌شوند. از طرف دیگر، در زنانی که رابطه زناشویی بیشتری را با همسرشان تجربه می‌کنند، استروژن بیشتری آزاد می‌شود و با کمک همین هورمون از دچار شدن به بیماری‌های قلبی هم مصون می‌شوند.

در وقت‌شناس باشید

از نظر پژوهشگران برای انجام هر کاری، زمان مناسبی وجود دارد. درحالی که احتمالا شما فکر می‌کنید ساعات پایانی شب بهترین زمان برقراری رابطه زناشویی است، پژوهشگران می‌گویند اگر این رابطه را در ابتدای صبح و قبل از انجام هر کاری تجربه کنید، لذت بیشتری از آن می‌برید و تاثیرش را روی سلامت‌تان هم می‌بینید. دیلی میل نوشته است که به باور محققان، ساعت ۵:۴۵ بهترین زمان برقراری این رابطه است. آنها معتقدند میل و نیروی جنسی در خانم‌ها در ساعات مختلف شبانه روز متفاوت است و تنها در ساعات معینی هر دو طرف رابطه در بهترین شرایط برای برقراری آن هستند.

محققان می‌گویند شب‌ها سطح تستوسترون مردها بالاتر می‌رود و حتی بین ۲۵ تا ۵۰ درصد از دیگر ساعات روز بیشتر می‌شود. به عقیده آنها هم مردها و هم زن‌ها در ‌شان میزانی تستوسترون دارند که باعث می‌شود میل جنسی‌شان بیشتر شود و به باور محققان درست در زمانی که آفتاب در حال بالا آمدن است، سطح این هورمون و میل زن و شوهرها به برقراری این ارتباط به شکل قابل توجهی بالاتر می‌رود.

معجزه‌ای به نام ازدواج

از قوی شدن استخوان در مردان و کم شدن دردهای قاعدگی و مشکلات ناشی از یائسگی در زنان گرفته، تا بالا رفتن قدرت باروری، همه اتفاق‌هایی هستند که با تجربه کردن مداوم رابطه زناشویی خوشایند، برای شما می‌افتند. علاوه بر همه اینها، محققان می‌گویند رابطه زناشویی و مداوم می‌تواند این تاثیر‌های عجیب را هم روی سلامت شما و همسرتان بگذارد.

با خوب می‌خوابید

وقتی و ارضای جنسی به ترشح اکسی‌توسین در ‌تان کمک می‌کند، خواب کافی و بهتری را تجربه می‌کنید. آرامش خواب یکی از هدیه‌هایی است که رابطه زناشویی به شما تقدیم می‌کند.

با دندان های‌تان نمی‌پوسد

شاید باور نکنید اما این رابطه باعث افزایش بزاق و آنزیم‌های مفید در دهان‌تان می‌شود و از پوسیدگی دندان‌های شما جلوگیری می‌کند.

با عمرتان دراز می‌شود

کسانی که دو بار در هفته ارگاسم را تجربه می‌کنند، ۵۰ درصد دیرتر از افرادی که در ماه تنها یک بار ارگاسم می‌شوند، می‌میرند. محققان می‌گویند رابطه زناشویی سالم یکی از رازهای داشتن عمر طولانی است.

سیب سبز

(Visited 12 times, 1 visits today)

مطالب مرتبط:
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.