سرطان‌هایی که سیگار برای شما به ارمغان می‌آرود!


‌هایی که برای شما به ارمغان می‌آرود! ، حنجره، مرى، مثانه، لوزالمعده در ارتباط با استعمال دخانیات بوده بنابراین افراد سیگاری بیشتر در معرض هستند لذا آگاه سازی مردم در این زمینه در پیشگیری از مؤثر است.

سرطان‌هایی که سیگار برای شما به ارمغان می‌آرود!

‌هایی که برای شما به ارمغان می‌آرود!

دبیر انجمن رادیوتراپی و آنکولوژی با اشاره به اینکه پستان <Breast Cancer>اغلب در دیر تشخیص داده می شود، گفت: افراد سیگاری بیشتر در معرض هستند لذا آگاه سازی مردم در این زمینه در پیشگیری از مؤثر است.

آشنایی بیشتر با عوامل ایجاد و در

به گزارش شفا آنلاین:حسین فودازی با بیان اینکه در بروز عوامل مختلفی می تواند نقش داشته باشد، اظهارداشت: عوامل محیطی و … در این زمینه مؤثر است ولی باید به این نکته توجه داشت که کمتر از ۵ گرم وزن دارد اما عامل حداقل ۵ نوع مهلک است.

وی افزود: ، حنجره، مرى، مثانه، لوزالمعده در ارتباط با استعمال دخانیات بوده بنابراین افراد سیگاری بیشتر در معرض هستند لذا آگاه سازی مردم در این زمینه در پیشگیری از مؤثر است.

این متخصص آنکولوژی با اشاره به بروز پستان در گفت: اغلب افراد تصور می‌کنند پستان مختص زنان است و آقایان دچار این نوع از نمی‌شوند که این تصور کاملاً اشتباه است و از هر ۱۰۰ نفر مبتلا به ۹۹ نفر زن و ۱ نفر مرد است.

دبیر انجمن رادیوتراپی و انکولوژی افزود: اغلب این بیماری در دیر تشخیص داده می‌شود، این بیماری در سنین بالاتر از ۵۰ سالگی بیشتر دیده می‌شود و شیوع آن بین ۶۰ الی ۷۰ سالگی افراد است.

فودازی خاطرنشان کرد: در با علائمی همچون خونریزی از سینه و دیگر ناهنجاری‌های سینه همراه نیست و این علائم بیشتر در زنان دیده می‌شود.

وی اضافه کرد: با مشاهده توده در بافت سینه که از علامت‌های این عارضه است باید به پزشک مراجعه و در صورت نیاز با آزمایش‌های فیزیکی و یا نمونه‌برداری از توده، برای پیشگیری و درمان اقدام کنند.

وی در ادامه به تأثیر مصرف شکر در بروز اشاره کرد و گفت: نتایج بررسی‌های جدید دانشمندان نشان می‌دهد، یکی ازعوامل مهم ایجاد ، مصرف قند و شکر است که باید هرچه سریع تراین مواد را از رژیم غذایی‌ حذف کرد چراکه مصرف بیش از حد قند خطر ابتلا به را افزایش می‌دهد.

فودازی خاطر نشان کرد: سلول‌های سرطانی به شدت به قند وابسته است و با افزایش میزان مصرف، تومورهای سرطانی رشد می‌کند. همچنین دانشمندان به تازگی دریافته اند که مصرف بیش از حد گلوکز سبب جهش و گسترش سلول‌های سرطانی در بدن می‌شود و افراد پس از مدتی مصرف قند به آن معتاد می شوند و همین مسئله سبب بروز مشکلاتی در آن‌ها می‌شود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

مطالب مرتبط:
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.