کاهش عصبانیت، استرس و اضطراب با تغذیه مناسب

کاهش عصبانیت، استرس و اضطراب با تغذیه مناسب . یا به دنبال خوردن برخی مواد غذائی به منظور کاهش اضطراب و عصبانیت خود هستید؟

راهکارهای تغذیه ای کاهش اضطراب و عصبانیت


از عصبی بودن زیاد خود رنج می برید؟

آیا به دنبال راهکارهائی برای کاهش عصبانیت خود هستید؟

آیا به دنبال خوردن برخی مواد غذائی به منظور کاهش اضطراب و عصبانیت خود هستید؟

کاهش عصبانیت، استرس و اضطراب با تغذیه مناسب

کاهش عصبانیت، استرس و اضطراب با تغذیه مناسب

اما شاید ندانید که عدم مصرف برخی مواد غذائی نیز می تواند به کاهش اضطراب و عصبانیت در شما کمک نماید. مصرف برخی از مواد غذائی می تواند باعث تحریک اعصاب انسان گردند. مواد غذائی زیر از جمله مواد غذائی تحریک کننده ی سیستم اعصاب و روان هستند. سعی کنید کمتر از این مواد غذائی مصرف نمائید تا نتیجه بهتری بگیرید.

مصرف مواد غذائی همچون شیرینی ها بر روی افزایش احساس عصبانیت در انسان تأثیر بسزائی دارند. شیرینی ها نه تنها حاوی مقادیر بسیار زیادی شکر و روغن هستند بلکه تأثیر بسزائی در بروز اضطراب و عصبانیت در انسان دارند. در حین انتخاب شیرینی حتماً از انواع کم شیرین آن استفاده نمائید. از دیگر مواد غذائی تأثیر گذار بر بروز اضطراب و عصبانیت نوشیدنی های حاوی قند هستند.

مصرف نوشیدنی های حاوی قند نه تنها تأثیر بسیاری بر سلامت عمومی انسان دارد بلکه باعث ایجاد احساس عصبانیت و آزردگی در افراد می شود. بهتر است بجای استفاده از نوشیدنی های مضر از آب و آبمیوه های طبیعی استفاده نمائید. مصرف قهوه نیز می تواند باعث بروز اضطراب و عصبانیت در انسان شود. کافئین موجود در قهوه تحریک کننده ی اعصاب است و باعث ایجاد اختلالات خواب است.

مصرف الکل نیز در بروز اضطراب و عصبانیت نقش بسیاری دارد. اگر چه پس از مصرف الکل در ابتدا فرد احساس آرامش می کند اما این احساس آرامش موقتی است و پس از آن فرد دچار اضطراب و عصبانیت می گردد. اگر چه مصرف این مواد غذائی می تواند به کاهش میزان اضطراب و عصبانیت در انسان کمک نماید.

سلامتی

مطالب مرتبط
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.