چگونه یبوست را با استفاده از آب ولرم درمان کنیم؟


چگونه را با استفاده از درمان کنیم؟ نوشیدن یک لیوان به‌صورت ناشتا یا خوردن چند عدد انجیر خیس‌کرده، قبل از صرف صبحانه می‌تواند تاثیر زیادی در رفع داشته باشد.

چگونه را بدون نیاز به پزشک با یک لیوان <Lukewarm water> کنیم. البته اگر ناشی از یک بیماری نباشد، براحتی درمنزل را برطرف می شود .در این مطلب نحوه روش رفع رابا آب بیان میکنیم.

چگونه یبوست را با استفاده از آب ولرم درمان کنیم؟

چگونه را با استفاده از کنیم؟

نوشیدن یک لیوان به‌صورت ناشتا یا خوردن چند عدد انجیر خیس‌کرده، قبل از صرف صبحانه می‌تواند تاثیر زیادی در رفع داشته باشد.

رژیم‌های غذایی سرشار از چربی‌های حیوانی، گوشت، تخم‌مرغ و شیرینی، مصرف ناکافی میوه‌ها و سبزی‌ها و سایر مواد غذایی حاوی فیبر در رژیم غذایی، مصرف ناکافی آب و مایعات، نداشتن فعالیت بدنی مناسب و دقت نکردن به زمان احساس نیاز به اجابت مزاج و نادیده گرفتن یا به تعویق انداختن آن، از دلایل رایج مزمن یا تشدید آن هستند.

یکی از مهم‌ترین راه‌های ‌های بدون علت زمینه‌ای و ‌های عادتی که بیشتر به دلیل رژیم غذایی و کاهش تحرک اتفاق می‌افتد، تغییر رژیم غذایی است. مثلا مصرف فراوان مایعات، به‌خصوص آب به افراد مبتلا به توصیه می‌شود چون آب، نقش مهمی در دفع بهتر مدفوع دارد و به همین دلیل هم یک فرد بزرگسال با وزن متوسط باید حدود روزی ۸ لیوان آب بخورد تا دچار نشود.

پیشنهاد بعدی، نوشیدن به صورت‌ ناشتاست. زمانی که صبح ناشتا، یک لیوان می‌نوشید، دستگاه گوارشتان تحریک و حرکت های گوارشی آن هم بیشتر می‌شود. در نتیجه، امر دفع برایتان آسان‌تر خواهد شد. افزایش مصرف خوراکی‌های حاوی فیبر غذایی هم یکی دیگر از ‌های است.

به همین دلیل هم خوردن خوراکی‌هایی مانند انجیر که علاوه بر فیبر فراوان، دارای مواد محرک دستگاه گوارش برای دفع بهتر است، به افراد مبتلا به توصیه می‌شود.

بهتر است که افراد مبتلا به که مشکل زمینه‌ای مانند انسداد روده ندارند، شب‌ها مقداری انجیر را در آب خیس کنند و صبح ناشتا این انجیرها را همراه آب آن بخورند. این کار کمک زیادی به رفع و سهولت دفع خواهد کرد. با این حساب، عادت غذایی شما خواننده محترم برای رفع ، خوب است و در درازمدت مشکلی برایتان ایجاد نخواهد کرد.

salamati

(Visited 4 times, 1 visits today)

مطالب مرتبط:
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.