فواید سرکه سیب برای کاهش وزن، قند خون و سطح انسولین


سیب برای ، و . سیب، یکی از خوراکی‌هایی است که در سال‌های اخیر به‌خاطر فوایدش برای مورد توجه قرار گرفته است. سیب علاوه بر تاثیر روی متابولیسم بدن،برای مناسب است.

به گزارش شفاآنلاین، سیب، یکی از خوراکی‌هایی است که در سال‌های اخیر به‌خاطر فوایدش برای مورد توجه قرار گرفته است. درحالی که هیچ راهکار ساده‌ای برای استاندارد وجود ندارد، اما اضافه کردن سیب به رژیم غذایی سالم و در کنار برنامه ورزشی منظم می‌تواند به کمک کند. در ادامه با ۵ دلیل اصلی تاثیر سیب بر آشنا میشویم.

کاهش

مطالعات روی موش‌ها نشان داده‌اند که مصرف سیب، مکانیسم جذب را توسط کبد و عضله‌ها بهبود می‌بخشد. براساس این یافته‌ها، سیب می‌تواند سطح را تنظیم کند و به کمتر از ۱۱۰ (میلی‌گرم در هر دسی‌لیتر) برساند. همین روند به بدن کمک می‌کند تا میزان بیشتری از چربی‌های ذخیره را به طور منظم بسوزاند؛ بنابراین اگر مبتلا به بیماری یا حتی پیش‌ هستید، اضافه کردن سیب به رژیم غذایی می‌تواند حساسیت به انسولین را بهتر کند و احتمال بالا رفتن ناگهانی را کاهش بدهد.

کاهش

مطالعات علمی نشان می‌دهند که سیب، نسبت میان هورمون‌های سوزاننده و ذخیره‌کننده چربی را در بدن تغییر می‌دهد. همچنین نسبت انسولین(Insulin) به گلوکاگون را کاهش می‌دهد، بخشی از همین تغییرات است که میزان سوزاندن چربی‌ها را بیشتر می‌کند. در ضمن، پایین بودن ، تجزیه چربی‌ها را افزایش می‌دهد و آن‌ها را به منبعی برای تولید انرژی تبدیل می‌سازد.

بهبود عملکرد متابولیسم

محققان در یکی از مطالعات دیگربر روی موش‌ها متوجه شدند که سیب، میزان نوعی آنزیم به‌نام AMPK را افزایش می‌دهد. در نتیجه منجر به افزایش سوزاندن چربی‌ها و کاهش تولید چربی و قند در کبد شد. این یافته‌ها نشان می‌دهند که سیب می‌تواند متابولیسم را در بدن انسان‌ها تقویت کند، اما میزان تاثیرگذاری آن هنوز به درستی روشن نیست

کاهش ذخیره‌سازی چربی‌ها

محققان دریافتند که تغذیه کردن موش‌های آزمایشگاهی از سیب(Apple vinegar)، از آنان در مقابل چاقی محافظت کرد و حتی فعالیت ژن‌های مرتبط با کاهش چربی‌های شکمی و کاهش ذخیره‌سازی چربی‌ها توسط کبد را افزایش داد. افرادی که می‌خواهند میزان چربی‌ها در قسمت میانی بدن را کاهش بدهند، می‌توانند از سیب برای این کار کمک بگیرند.

سوزاندن چربی‌ها

مطالعات دیگری نشان می‌دهند که استفاده از سیب در رژیم غذایی حاوی چربی زیاد، فعالیت ژن‌های مرتبط با سوزاندن چربی‌های را افزایش می‌دهد. محققان ژاپنی می‌گویند که مصرف سیب به اندازه ۱۵ تا ۳۰ میلی‌لیتر در روز و به مدت ۱۲ هفته، از چند جنبه برای بدن انسان‌ها مفید است: کاهش شاخص توده بدن (BMI)، کاهش چربی احشایی، کمتر شدن اندازه دور کمر و پایین آمدن سطح تری‌گلیسیرید در خون. همین یافته‌ها نشان می‌دهند که ارتباطی بین مصرف سیب و کاهش خطر ابتلا به سندرم متابولیک وجود دارد.میزان
مهدی رمضان نژاد- متخصص تغذیه

(Visited 7 times, 1 visits today)

مطالب مرتبط:
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.